PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Znieczulenie komputerowe u dentysty, nie na NFZ, jakie ceny?

Autor: miro • Źródło: ms
22-04-2022, 07:43
Znieczulenie komputerowe u dentysty, nie na NFZ, jakie ceny? Znieczulenie komputerowe
Mimo że znieczulenie komputerowe u dentysty aplikowane jest w Polsce od ponad 10 lat, wciąż wiele osób nie wie o jego istnieniu, Pacjenci drżą przed strzykawką, to błąd, którego można uniknąć, nie płacąc przy tym za przywilej bezbolesnej iniekcji w zasadzie nic. Ceny znieczulenia komputerowego nie odbiegają od kosztów standardowych zastrzyków.
  • Dla prawie połowy pacjentów możliwość bezbolesnego leczenia stanowi kryterium wyboru gabinetu
  • Samo wkłucie przy znieczuleni komputerowym nie boli, ponieważ na chwilę przed nim aplikuje się kilka kropel znieczulenia na śluzówkę
  • Średnia cena znieczulenia komputerowego oscyluje wokół 50 zł.

Obawa przed bólem u dentysty

75 proc. pacjentów obawia się bólu podczas leczenia; co trzeci odczuwa strach przed dentystą, a 77 proc. zaznało bólu w gabinecie. Dla prawie połowy pacjentów możliwość bezbolesnego leczenia stanowi kryterium wyboru gabinetu.

Zasada działania znieczulenia komputerowego

To, co wyróżnia system komputerowy, to sposób podawania środka znieczulającego. Nie używa się do tego tradycyjnej strzykawki, ale specjalnego aplikatora z igłą. Wkłucie nie boli, ponieważ na chwilę przed nim stosuje się kilka kropel znieczulenia na śluzówkę. Dodatkowo możliwe jest również zaaplikowanie żelu znieczulającego na dziąsła. Pacjent nie czuje zatem momentu wkłucia.

Komputer steruje odpowiednio dobraną dawką środka znieczulającego, tak aby proces realizowany był pod optymalnym ciśnieniem. Dzięki temu unika się uczucia rozparcia tkanek, a aplikowana substancja lepiej jest rozprowadzana i wchłaniana.

Dla kogo znieczulenie komputerowe

Znieczulenie systemem komputerowym zostało stworzone z myślą o pacjentach, którzy boją się strzykawek. To rozwiązanie sprawdza się również przy dzieciach. Znieczulenie komputerowe cenią osoby, które w sposób szczególny nie tolerują uczucia rozparcia, a także późniejszego odrętwienia – tak charakterystycznego dla tradycyjnych metod aplikacji środka znieczulającego.

Zalety znieczulenia komputerowego

Znieczulenie komputerowe:
– brak bólu, uczucia rozpierania tkanek podczas podawania środka znieczulającego,
– mniejszy poziom stresu u pacjentów,
– wyższa skuteczność znieczulenia,
– brak efektu odrętwienia oraz opuchlizny tkanek po znieczuleniu,
– większe bezpieczeństwo pacjentów (mniej skutków ubocznych).

Ceny znieczulenia komputerowego

10 – 15 lat temu za znieczulenie komputerowe, w niektórych gabinetach trzeba było zapłacić nawet 100 zł. Średnio kosztowało ono od 50 do 60 zł. Później podawanie anestetyku przy pomocy metody komputerowej było tańsze nawet o 50 proc. (30 – 40 zł).

Niestety spadek cen już się skończył. Inflacja sprawiła, że ceny usług stomatologicznych wzrosły, wzrosły również ceny znieczuleń niezależnie od sposobu podawania środka znieczulającego. Obecnie ceny powyżej 50 zł należy uznać za wyższe od średniej. Wcale nie tak rzadko zdarzają się jednak znieczulenia komputerowe oferowane po 20 - 30 zł. To dobra propozycja, zważywszy, że podawanie znieczulenia w sposób tradycyjny nie kosztuje wcale mniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   znieczulenia   ból zęba   pacjent   znieczulenie komputerowe  

POLECAMY W SERWISACH