• Dr Wojciech Czopor  zmarł 12 lutego
  • Był jednym z pierwszych dentystów, którzy do leczenia ortodontycznego zaczęli w Polsce stosować system szyn Clear Aligner
  • Ceniony ortodonta i wykładowca akademicki

Zmarł dr Wojciech Czopor

Odszedł dr Wojciech Czopor. Był specjalistą w dziedzinie ortodoncji, znanym i cenionym lekarzem i wykładowcą. Jeden z pierwszych lekarzy w Polsce wykorzystujący w leczeniu przezroczyste aparaty ortodontyczne – Alignery. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO), Polskiego Towarzystwa Badania Bólu (PTBB), Polskiego Towarzystwa Techniki Ortodontycznej (PTTO).

Msza pogrzebowa odbędzie się 21 lutego 2023 r. o godz. 12.30 w kościele pod wezwaniem NMP z La Salette przy ul. Ścinawskiej 49 w Poznaniu. Uroczystość pogrzebowa na cmentarzu Junikowskim w Poznaniu o godz. 13.50.

Wojciech Czopor ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu 1991 roku. Od 1996 roku zajmował się leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych. W 2002 roku został specjalistą  stopnia II z ortodoncji. 

W 2009 roku jego gabinet, jako druga autoryzowana praktyka Clear Aligner w Polsce, wprowadza do leczenia ortodontycznego system szyn Clear Aligner.

Od 2012 roku prowadzi wykłady, szkolenia i warsztaty z planowania i leczenia szynami Clear Aligner. Przez 3 lata pracował jako asystent na Uniwersytecie AM w Poznaniu w Katedrze Ortodoncji i Ortopedii Szczękowo-Twarzowej. 

W czasopiśmie Dental Forum 2/2012 opisał pierwszego pacjenta leczonego w Polsce szynami Clear Aligner.  Zaś w  Dental Estetic 1/2019 opisał pierwszego pacjenta w Polsce leczonego ortodontyczne szynami Clear Aligner jako przygotowanie do leczenia protetycznego.