PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Zielona Góra (nie) kusi dentystów pracą w nocy

18-02-2013, 23:55
Zielona Góra (nie) kusi dentystów pracą w nocy (fot. Google Maps)
Zielona Góra (nie) kusi dentystów pracą w nocy (fot. Google Maps)
Kontrakty na wykonywanie usług stomatologicznej pomocy doraźnej, od lat nie cieszą się zainteresowaniem dentystów. I właściwie trudno się dziwić - stawki proponowane przez NFZ (w całym kraju) są wyjątkowo niskie. Nie inaczej jest w Zielonej Górze, gdzie lubuski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił właśnie konkurs na świadczenie nocnej pomocy dentystycznej.

Właściwie jedyny pozytywny aspekt konkursu to fakt, że proponowana stawka za 12-godzinny dyżur w noce, niedziele i święta, jest wyższa niż w latach ubiegłych. Na tym kończą się dobre informacje, podwyżka to zaledwie 50 złotych, w sumie do kwoty 400 złotych. Jest więc bardzo prawdopodobne, że doraźnej opieki dentystycznej w Zielonej Górze, jak nie było od 2006 roku, tak nie będzie.

Była szansa, że sprzymierzeńcem walki dentystów o wyższe stawki okażą się władze Zielonej Góry. Do rąk prezydenta oraz radnych miasta, trafiła korespondencja z prośbą o poparcie starań dotyczących otwarcia tzw. stomatologicznej pomocy finansowanej. Jej nadawcą byli lekarze dentyści z Grupowej Praktyki Lekarskiej w Inowrocławiu, którzy poinformowali władze miasta o tym, że w tej chwili w przypadku problemów z zębami pacjenci muszą jechać aż do Poznania lub Wrocławia.

Pismo spotkało się z poparciem radnych i prezydenta miasta, którzy przesłali je do władz NFZ. Nie wpłynęło to jednak na podniesienie stawki. Pojawił się więc pomysł finansowania nocnej i świątecznej stomatologii z budżetu miasta. W tej chwili takie rozwiązanie jest rozważane przez radnych.

Konkurs ogłoszony 13 lutego będzie rozstrzygnięty 21 marca. Kontrakt otwarty jest od zaraz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   kontraktowanie   Wydarzenia   Kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH