PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zestaw proekologicznych narzędzi dla stomatologów od FDI

Autor: nieck • Źródło: en
05-05-2021, 10:08
Zestaw proekologicznych narzędzi dla stomatologów od FDI Zrównoważony rozwój w branży stomatologicznej (fot. Pixabay)
W ramach nowej inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju w stomatologii, FDI ściśle współpracuje z czołowymi graczami tej branży - Colgate, Dentsply-Sirona, GSK Consumer Healthcare i TePe.
  • Zielone myślenie także wśród ekspertów w dziedzinie zdrowia jamy ustnej. 
  • Siła FDI: ponad 1 mln dentystów ze 130 krajów.
  • Założyciele projektu FDI - Sustainability in Dentistry - to Colgate, GSK Consumer Healthcare, Dentsply Sirona i TePe.

W ciągu najbliższych dwóch lat Światowa Federacja Dentystyczna (FDI) będzie wraz ze współpracującymi z nią firmami opracować strategie, które pomogą zmniejszyć wpływ stomatologii i przemysłu stomatologicznego na środowisko. Finałem projektu ma być Kodeks postępowania w zakresie zrównoważonego rozwoju FDI, czyli zbiór wytycznych i celów, niezbędnych dla osiągnięcia zrównoważonej procedury zamówień i dostaw. Kodeks FDI zostanie podpisany przez współsygnatariuszy w całym łańcuchu dostaw.

Główne wyzwania na wszystkich poziomach łańcucha dostaw materiałów dentystycznych, a także w zakresie opieki stomatologicznej to emisja CO2, zużycie tworzyw sztucznych i wytwarzanie odpadów. Zmniejszenie wpływu zawodu dentysty na środowisko będzie wymagało działań i współpracy wielu różnych podmiotów. 

Projekt zapewni również dentystom i ich zespołom zestaw narzędzi i zasobów, które pomogą im poprawić zrównoważony rozwój w gabinetach dentystycznych.

Co partnerzy - założyciele ekologicznego projektu w stomatologii  sądzą na temat tej inicjatywy:

Colgate: Cieszymy się, że możemy pomóc w kształtowaniu inicjatywy FDI Sustainability in Dentistry. Pragniemy stworzyć zdrowszą i bardziej zrównoważoną przyszłość dla wszystkich ludzi i całej planety, więc jest to dla nas naturalne działanie -  powiedziała Ann Tracy, Chief Sustainability Officer w Colgate. 

GSK Consumer Healthcare: Nasza firma walczy o wyeliminowanie problemów ze zdrowiem jamy ustnej, którym można zapobiec. Pracujemy też, by wzmocnić pozycję  dentystów i ogółu pacjentów w osiąganiu lepszej, bardziej zrównoważonej opieki stomatologicznej. To partnerstwo wspiera nasze  zaangażowanie w pokonywanie środowiskowych barier dla zdrowia, ponieważ ludzie mogą być zdrowi tylko na zdrowej planecie - powiedziała Sarah McDonald,  GSK Consumer Healthcare. 

Dentsply Sirona: W Dentsply Sirona jesteśmy niezwykle dumni z bycia członkiem - założycielem nowego partnerstwa z FDI na rzecz zrównoważonego rozwoju w stomatologii. Naszą misją jako firmy jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej na całym świecie, a zrównoważony rozwój to podstawa tej strategii. Angażujemy się w tworzenie bardziej zrównoważonego świata dla przyszłych pokoleń i nie możemy się doczekać wyników  tej przełomowej inicjatywy - zapewnił dyrektor generalny Don Casey z Dentsply Sirona.

TePe: Cieszymy się, że możemy być częścią ważnej inicjatywy. Chcemy przyczynić się do rozwoju zrównoważonego społeczeństwa. Dążenie do proekologicznych rozwiązań w stomatologii to ważna misja i wierzymy, że aby odnieść sukces i wywrzeć rzeczywisty wpływ, musimy współpracować - twierdzi Helena Ossmer Thedius, dyrektor ds. Marketingu i Innowacji w TePe. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   FDI   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH