• Dołącz do akcji FDI pod hasłem  #MouthProudChallenge" z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej 2022.
  • Z tej okazji powiedz, jak dbasz o zdrowie jamy ustnej, bo to jest warunkiem   szczęścia i dobrego samopoczucia, podkreśla FDI planując obchody największego stomatologicznego święta.
  • Uczestnicy ŚDZJU mają się wzajemnie inspirować do lepszej dbałości o zdrowie jamy ustnej.

Zły stan zdrowia jamy ustnej to przypadłość blisko 3,5 miliarda ludzi na całym świecie, ze wszystkimi daleko idącymi konsekwencjami, ponieważ chore zęby i dziąsła są przyczyną silnego bólu i niskiej jakości życia.

Zdrowe zęby celem każdego

 Światowa Federacja Dentystyczna prowadząc trzyletnią kampanię “Be Proud of Your Mouth” poza motywowaniem do poprawienia stanu higieny jamy ustnej chce także sprawić, że dbałość o zdrowie jamy ustnej stanie się powszechna.

A to będzie w pełni możliwe, gdy wzrośnie świadomość, że chroniąc zęby i dziąsła, chronimy także swoje dobre samopoczucie. 

Zrób selfie swoim zębom

- Każdy może się zaangażować w działania związane z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Dopiero taka aktywność na dużą skalę zapoczątkuje nowy trend przynoszący dobre samopoczucie i szczęście, podkreśla prezes FDI, prof. Ihsane Ben Yahya. Połączmy siły globalnie, by podnieść świadomość, poprawić edukację i uaktywnić działania, aby zdrowie jamy ustnej wszystkich, stało się prawdziwą wartością, mówi prof. Ben Yahya.

Na stronie FDI można znaleźć na mediach społecznościowych (Instagram, Facebook) narzędzia  do tworzenia plakatów #MouthProud.

Szczegóły o możliwościach zaangażowania się w #MouthProudChallenge.