PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Zachodniopomorskie: dentobus zaczyna uroczyście

Autor: miro • Źródło: ms
17-05-2018, 07:12
Zachodniopomorskie: dentobus zaczyna uroczyście Przekazanie dentobusu świadczeniodawcy (źródło: OW NFZ w Szczecinie)
16 maja 2018 r. przed gmachem Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyło się uroczyste przekazanie świadczeniodawcy kluczyków do dentobusu. Wzięli w niej udział: wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, wicewojewoda Marek Subocz oraz dyrektor zachodniopomorskiego oddziału NFZ Dariusz Ruczyński.

Umowa na świadczenie usług stomatologicznych w dentobusie została zawarta na okres 5 lat, między Zachodniopomorskim OW NFZ a podmiotem leczniczym Michał Sobstyl Stomatologia Dla Ciebie. Profilaktyką i leczeniem zajmie się lekarz stomatolog Oksana Sobstyl.

Pierwszymi miejscowościami w woj. zachodniopomorskim, do których zawita dentobus, będą Kłodzino i Jesionowo w gminie Przelewice w powiecie pyrzyckim.

W powiecie pyrzyckim świadczenia stomatologiczne w ramach umowy z Funduszem realizowane są w: Lipianach, Pyrzycach i Warnicach. Dentobus w Jesionowie i Kłodzinie to znaczne polepszenie dostępu dzieci do profilaktyki i leczenia.

Harmonogram postoju dentobusu w maju: gmina Przelewice:
21, 22, 23, 24 i 25 maja: Kłodzino, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy, godz. 8-14
28, 29, 30 maja Jesionowo: Publiczna Szkoła Podstawowa, godz. 8-14

W całym województwie zachodniopomorskim w ramach umowy z NFZ pracuje 350 gabinetów ogólnostomatologicznych, w tym 83 w samym Szczecinie oraz 100 specjalistycznych. Część ogólnodostępnych gabinetów znajduje się w szkołach: w województwie jest ich 26, w samym Szczecinie 12.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus   stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH