• mZUS dla Lekarza to nazwa nowej aplikacji mobilnej mającej ułatwić wystawianie zaświadczeń lekarskich
  • Za pośrednictwem mZUS będzie można wystawić lub anulować e-ZLA, wyświetlić szczegóły złożonych wystawionych zaświadczeń lekarskich e-ZLA, skontaktować się telefonicznie z infolinią ZUS i powiadomienia PUE
  • Przed instalacją aplikacji trzeba się upewnić, że profil na PUE ZUS jest aktywny

Aplikacja mZUS. Nowe narzędzie do wystawiania zwolnień lekarskich 

-Konsekwentnie rozwijamy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki elektronizacji staje się on bardziej przyjazny nie tylko dla klientów, ale także lekarzy, którzy uprawnieni są do wystawiania zaświadczeń lekarskich - powiedziała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

- Wszyscy lekarze i asystenci medyczni, którzy posiadają uprawnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich mogą już to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej ZUS. Aplikacja nazywa się mZUS dla Lekarza i można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS - wyjaśnia prof. Uścińska.

Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Baza danych ZUS. Dostępna przez mZUS

Szefowa ZUS zwróciła uwagę, że w aplikacji mZUS dla lekarza można m.in.: wystawić lub anulować e-ZLA, wyświetlić szczegóły złożonych wystawionych zaświadczeń lekarskich e-ZLA, skontaktować się telefonicznie z infolinią ZUS czy wyświetlić komunikaty dla aplikacji mZUS dla Lekarza i powiadomienia PUE.

- To pierwsze funkcje, które w przyszłości będą rozbudowywane - np. o kolejne wnioski dla lekarzy i wnioskowanie o Certyfikat ZUS - zapowiedziała szefowa ZUS.

Aplikację mobilną mZUS dla Lekarza - po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie - trzeba połączyć ze swoim profilem na PUE ZUS. Opis jak to zrobić znajduje się w instrukcji na stronie zus.pl.

Przed instalacją aplikacji trzeba się upewnić, że osoba zainteresowana instalacją aplikacji ma swój profil na PUE ZUS i jest on aktywny.

MZUS dla lekarzy jest kolejną aplikacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wcześniej ZUS uruchomił aplikację, która umożliwia szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. "500 plus" czy "Dobry start".