• 10. edycja kampanii edukacyjnej „Dziel się Uśmiechem” trwa w szkołach od września 2022 r.
  • Program „Dziel się Uśmiechem” realizowany jest od 2013 r. przez Mars Polska i Polski Czerwony Krzyż przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej
  • Z okazji 10. edycji programu i dekady promowania troski o zdrowe i czyste zęby, powstał specjalny spot. Organizatorzy i partnerzy „Dziel się Uśmiechem” dziękują w nim wszystkim, którzy wspierają inicjatywę i przyczyniają się do promowania zasad profilaktyki próchnicy

Jubileuszowa odsłona kampanii "Dziel się uśmiechem"

Program „Dziel się Uśmiechem” realizowany jest przez Mars Polska i Polski Czerwony Krzyż przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej od 2013 r.

Jego celem jest edukacja dzieci w wieku szkolnym – uczenie jak w prosty sposób dbać o zdrowie zębów i zapobiegać próchnicy. Inicjatywa jest finansowana przez Mars Polska, który przekazuje na jego realizację 1 proc. ze sprzedaży stacjonarnej bezcukrowych gum Orbit®, we wrześniu i październiku.

Firma dotychczas przeznaczyła na ten cel ponad 7,6 mln zł.

Specjalny spot promujący walkę z próchnicą zębów wśród dzieci

Z okazji 10. edycji programu i dekady promowania troski o zdrowe i czyste zęby, na bazie dobrzej znanej już reklamy, powstał specjalny spot. Organizatorzy i partnerzy „Dziel się Uśmiechem” dziękują w nim wszystkim, którzy wspierają inicjatywę i przyczyniają się do promowania zasad profilaktyki próchnicy.

Próchnica zębów dotyka blisko 82 proc. sześciolatków w Polsce i ponad 85 proc. dwunastolatków.

Chorobie tej można skutecznie zapobiegać wdrażając w codzienną rutynę cztery proste kroki:

  • szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie;
  • używanie dodatkowych akcesoriów do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych;
  • sięganie po bezcukrową gumę do żucia, kiedy nie mam możliwości umycia zębów po jedzeniu i piciu;
  • regularne kontrole u dentysty.

Promocja zdrowia jamy ustnej konieczna 

- Cieszę się, że jako firma odpowiedzialna, która chce mieć pozytywny wpływ na społeczeństwo, już dekadę pomagamy dbać o dziecięce uśmiechy. Jest to możliwe dzięki konsekwentnej współpracy z naszymi partnerami - Polskim Czerwonym Krzyżem – współorganizatorem akcji – oraz ekspertami z Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. A przede wszystkim – dzięki konsumentom, którzy kupują nasze bezcukrowe gumy Orbit®. To dzięki ich wyborom przy półce sklepowej, co roku możemy produkować atrakcyjne materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, a także higienistek szkolnych oraz realizować lekcje w szkołach. W trwającej w tym roku szkolnym edycji „Dziel się Uśmiechem” kolejne 100 tys. dzieci uczy się co robić, by mieć zdrowe zęby bez próchnicy – poinformowała Beata Rożek, dyrektorka ds. korporacyjnych Mars Polska:.

- Poprzez kampanię reklamową symbolicznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają realizację programu „Dziel się Uśmiechem". Nauczycielom i koordynatorom programu, uczniom i rodzicom oraz każdemu, kto sprawia, że możemy wspólnie realizować tę ważną inicjatywę edukacyjną. Chcemy też zwracać uwagę, że próchnica nadal stanowi poważny problem społeczny, a chorobie tej można skutecznie zapobiegać stosując 4 kroki dla zdrowych i czystych zębów – dodała Małgorzata Szukała, kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów w Polskim Czerwonym Krzyżu.

- Problem próchnicy wśród najmłodszych niestety wciąż pozostaje aktualny. Realizowany w szkołach program Orbit® „Dziel się Uśmiechem” poprzez zabawę uczy, jak dbać o zęby. Pamiętajmy natomiast, że to my – rodzice, opiekunowie – jesteśmy wzorem dla naszych dzieci. Warto więc, żeby w parze z pełnym miłości uśmiechem, utrwalać w domu te dobre nawyki – cztery proste kroki – podkreśla ambasadorka programu – Magdalena Różczka.

Materiał na YT

***
Kreację i materiały przygotowała agencja Brandcomm, za zakup mediów odpowiedzialny jest MediacomEssenc. Działaniami PR wspierającymi program Orbit „Dziel się Uśmiechem” zajmuje się grupa Garden of Words.