PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wyleczą zęby dzieciom w śpiączce

12-08-2013, 00:01
Wyleczą dzieci w śpiączce (fot. Fundacja Wiewiórki Julii)
Wyleczą dzieci w śpiączce (fot. Fundacja Wiewiórki Julii)
Pomimo wakacji tempa nie zwalniają wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii. Przerwę na wizyty w szkołach i przedszkolach studenci i lekarze wykorzystują na pomoc również innym potrzebującym. 

Niedawno informowaliśmy o wspólnym projekcie Fundacji i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, polegający na organizacji czterech seminariów, poświęcone właściwej higienie jamy ustnej u seniorów. Fundacja nie zapomina jednak, że głównym beneficjentem jej działalności są dzieci.

Fundacja Wiewiórki Julii nawiązała współpracę z inną fundacją "A kogo?", której założycielką jest Ewa Błaszczyk. Jej pacjentami są m.in. dzieci po urazach i wypadkach komunikacyjnych, w konsekwencji których doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu oraz śpiączki. - Wiewiórka Julia  przeprowadzi szkolenia z zakresu profilaktyki stomatologicznej dla personelu medycznego oraz rodziców. Będziemy również opracowywać specjalne procedury, a następnie na ich podstawie leczyć stomatologicznie dzieci przebywające w klinice. Naszym celem jest kompleksowa opieka dentystyczna dzieci znajdujących się w śpiączce - informują przedstawiciele Fundacji Wiewiórki Julii.

Źródło: www.wiewiorkajulia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH