PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wybiórczy powrót do nauki hybrydowej w klasach I - III i odmrożona branża beauty

Autor: miro • Źródło: ms
21-04-2021, 15:35
Wybiórczy powrót do nauki hybrydowej w klasach I - III i odmrożona branża beauty Adam Niedzielski minister zdrowia (foto: Fotolia/PTWP)
Po uwzględnieniu sytuacji epidemicznych dotychczasowe obostrzenia zostaną utrzymane w woj.: śląskim, dolnośląskim wielkopolskim, łódzkim i opolskim. W pozostałych woj. nastąpić ma powrót od 26 kwietnia 2021 r. do hybrydowej nauki w klasach 1 - 3. Tam też uruchomione zostaną zakłady: urody, fryzjerskie i kosmetyczne - podał Adam Niedzielski.

Minister zdrowia, zapowiadając delikatne łagodzenie obostrzeń, poinformował, że w trakcie III fali pandemii wciąż zajętych jest 30 tys. łóżek covidowych w szpitalach, podczas  gdy w piku II fali takich zajętych łóżek było o 7 tys. mniej.

Średnia krajowa zajętości waha się od 46 proc. w podlaskim do 77 proc. w woj. śląskim.

W woj. śląskim zajętych jest obecnie 84 proc. miejsc respiratorowych, przeznaczonych dla chorych na COVID oraz 78 proc. łóżek tlenowych. W sumie w śląskich szpitalach dla pacjentów zakażonych koronawirusem przygotowano 5448 miejsc, z czego wolne są obecnie 1209, a także 520 miejsc respiratorowych - wolne pozostaje 81. Nie widać na razie poprawy w zakresie liczby chorych wymagających respiratora, to nadal wysoki wskaźnik. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   Adam Niedzielski   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH