PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wszczepili pacjentom 100 implantów bezpłatnie

jarwik
23-09-2013, 09:32
Wszczepili pacjentom 100 implantów bezpłatnie Wszczepili pacjentom 100 implantów bezpłatnie
Zakończyła się międzynarodowa akcja „Uśmiech dla Seniora”, skierowana do osób starszych, które mają problemy z uzębieniem, a nie stać ich na leczenie stomatologiczne. W Polsce udało się pomóc 16 pacjentom, a kilkunastu kolejnych jest jeszcze w trakcie leczenia.
W projekcie wzięło udział 205 klinik implantologicznych na całych świecie, w tym 20 w Polsce. Akcja, zainicjowana przez International Implantologists Alliance, polegała na udzieleniu bezpłatnej pomocy stomatologicznej starszym osobom, po 65 roku życia, które utraciły wszystkie zęby, a nie stać ich na profesjonalne zabiegi rekonstrukcyjne. Lekarze wykonywali zabiegi nieodpłatnie dla pacjenta, bazując na materiałach przekazanych przez sponsorów.

Wszyscy, którzy brali udział w akcji: począwszy od lekarzy, chirurgów, protetyków i techników protetycznych, po przedstawicieli firm dostarczających materiały potrzebne do leczenia - wykonywali pracę charytatywnie. - Duże zainteresowanie akcją ze strony lekarzy wcale mnie nie zaskoczyło. Wiemy przecież, że Polacy potrafią okazać wielkie serca - ocenił dr Krzysztof Awiłło, koordynator akcji w Polsce.

Pomysłodawcą akcji, zapoczątkowanej w 2010 roku, jest fundacja założona przez Stowarzyszenie IIA (International Implantologists Alliance). Do tej pory udało się założyć 2 tys. implantów u ponad 500 pacjentów. W Polsce w tym roku leczenie odbywało się na przełomie maja i czerwca. Wszczepioni wtedy 100 implantów u 16 pacjentów. Kilkanaście osób wciąż jest w trakcie leczenia. Kolejne edycje akcji „Uśmiech dla Seniora" są planowane na początek przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w Polsce bezpłatną pomoc stomatologiczną seniorom oferuje „Fundacja Wiewiórki Julii", która wspólnie z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej organizuje cykle seminariów poświęconych właściwej higienie jamy ustnej u seniorów. Zakończona właśnie II edycja programu odbyła się w Szpitalu Uzdrowiskowym nr 4 w Domu Zdrojowym w Ciechocinku. Pensjonariusze uzdrowiska brali udział w cotygodniowych wykładach na temat tego jak dbać o zęby w wieku 50+ oraz jaki jest wpływ diety na kondycję zębów. Specjaliści mówili także o paradontozie oraz o wpływie nieleczenia zębów na choroby układ krążenia i serca.
Uczestnicy seminarium otrzymali zestawy materiałów edukacyjnych i produkty promocyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH