PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wrocław: dwaj dentyści nagrodzeni za pracę podczas pandemii

Autor: nieck • Źródło: en
25-02-2021, 10:44
Wrocław: dwaj dentyści nagrodzeni za pracę podczas pandemii Dentysta Radosław Jadach (z prawej) z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutryką (fot. UM Wrocław)
Dwaj wrocławscy dentyści lek. stom. Radosław Jadach i lek. chirurg stom. Jacek Ćwirko zostali wyróżnieni Super Diamentem, za pracę podczas pandemii COVID-19.

Poświęcenie z jaką obaj dentyści pracowali w okresie ostatniego roku zostało zauważone. Jako wyraz szacunku i uznania prezydent Wrocławia Jacek Sutryka nagrodził ich specjalnym wyróżnieniem - Super Diamentem.

Dentysta, który edukował innych

Klinika Dental Salon, prowadzona przez dentystę Radosława Jadacha nie przyjmowała pacjentów tylko przez dziesięć dni na początku pandemii. Głównie dlatego, że właśnie tyle czasu wymagało przygotowanie protokołów postępowania w gabinetach stomatologicznych. – To, co zdarzyło się marcu ubiegłego roku, sprawiło, że zostaliśmy sami i sami musieliśmy tworzyć wszystko od początku. Tylko zespoły nas nie opuściły i za to też chcę mojemu zespołowi podziękować – mówił podczas uroczystości wręczania medali Jarosław Jadach.

Opracowane przez niego protokoły zostały następnie udostępnione nieodpłatnie wszystkim stomatologom w Polsce i za granicą – na grupach i forach internetowych. Wrocławski dentysta nagrał także osiem filmów edukacyjnych dla lekarzy, instruujących jak mają funkcjonować podczas pandemii COVID-19.

Dentysta wraz ze swoim zespołem wspomagał sanepid oraz NFZ w tworzeniu procedur przyjmowania i leczenia stomatologicznego pacjentów na kwarantannie i mających pozytywny wynik testu na koronawirusa. W klinice Dental Salon leczono także pacjentów z COVID-19. Ponadto placówka zaczęła także publico bono udzielać doraźnej pomocy dzieciom, które doznały urazu zębów. 

Dr Jadach po ukończeniu studiów na Akademii Medycznej we Wrocławiu został wolontariuszem, a potem pełnoetatowym lekarzem w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Prowadził także zajęcia dydaktyczne – jako wykładowca na Uniwersytecie Medycznym na Wydziale Zdrowia Publicznego w Katedrze Ratownictwa Medycznego oraz w Katedrze Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia. 

W roku 2014 został fundatorem i założycielem Akademii Chirurgii Jamy Ustnej we Wrocławiu. Placówka jest znana także poza granicami kraju, gości wykładowców z Polski z zagranicy – w celu propagowania nowoczesnych technik zabiegowych w chirurgii jamy ustnej. Jest laureatem brytyjskiej nagrody na najbardziej rozpoznawalnego stomatologa w Europie w roku 2018. 

Pomoc stomatologiczna 24h na dobę

Chirurg stomatolog Jacek Ćwirko otrzymuje Super Diament od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryki (fot. UM Wrocław)

Drugi z nagrodzonych wrocławskich dentystów chirurg stomatolog Jacek Ćwirko także nie przerwał aktywnej pracy. Był zawsze dostępny pod telefonem na każde wezwanie potrzebujących jego pomocy pacjentów. Z tę postawę Rada Osiedla „Plac Grunwaldzki”, nadała mu tytuł - Honorowy Mieszkaniec Osiedla. – Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, choć mam świadomość, że jestem jednym z wielu stomatologów, którzy wrocławianom w czasie pandemii służą – powiedział stomatolog Jacek Ćwirko, odbierając Super Diament. 

Jacek Ćwirko ukończył Wydział Stomatologii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Staż podyplomowy odbył w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej przy ul. Dobrzyńskiej, tam też  uzyskał specjalizację z chirurgii stomatologicznej. Prowadzi własną praktykę stomatologiczną. Poza chirurgią stomatologiczną wykonuje też zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, protetyki, a także nowoczesnej ortodoncji (jako pierwszy na Dolnym Śląsku wprowadził aparat Invisalign). 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   UM Wrocław   nagrody   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH