PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Wrocław: dentyści mają kłopoty z dostępem do szczepień przeciwko COVID-19

Autor: nieck • Źródło: en
27-01-2021, 09:35
Wrocław: dentyści mają kłopoty z dostępem do szczepień przeciwko COVID-19 Braki w dostawach szczepionek uniemożliwiają zaszczepienie dentystów (fot. Pixabay)
Mimo zarejestrowania się miesiąc temu w ramach grupy "0" niektórzy dentyści nadal nie mają terminu szczepień.

We Wrocławiu część pracowników służby zdrowia otrzymuje już drugą dawkę szczepionki chroniącej przed COVID-19, w tej grupie są też pracownicy administracyjni szpitali, tymczasem stomatolodzy nadal czekają na termin, informuje Radio Wrocław.

 Jak mówiła w wywiadzie dla Radia Wrocław dentysta Anna Hołowiak-Tarbaj zarejestrowała się miesiąc temu, ale terminu nie otrzymała.  -  Pisałam maile, dzwoniłam, słyszałam, że są kłopoty ze szczepionkami, że ktoś do mnie się odezwie, po czym nic takiego się nie wydarzyło. Teraz nie jestem brana pod uwagę, rozpoczęły się szczepienia seniorów i oni mają pierwszeństwo...podczas pracy w gabinecie stomatologicznym jesteśmy mocno narażeni i nie powinno nam się odmawiać szczepień - skarżyła się lekarka.

Przewodniczący szpitalnego zespołu do spraw szczepień w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu Edwin Kuźnik jako przyczynę takiej sytuacji podawał brak szczepionek - Takich osób które jeszcze czekają jest 1500, przy normalnym trybie szczepień jesteśmy w stanie te osoby zaszczepić w półtora dnia,  ale nie mamy szczepionki w tej chwili, informował pracownik szpitala.

Więcej: radiowroclaw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH