• Udział sektora zdrowia, w tym podmiotów zajmujących się higieną jamy ustnej w globalnym ociepleniu szacowany jest na ok. 5 proc.
  • Światowa Federacja Dentystyczna (FDI) zorganizowała konkurs na rozwiązania, które dzięki wdrożeniu w praktyce stomatologicznej - służą zrównoważonemu rozwojowi
  • Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do 15 lipca   

Konieczność dbania o zrównoważony rozwój praktyki

Jedną  z branż przyczyniających się do emisji gazów cieplarnianych jest sektor zdrowia (w tym oczywiście podmioty zajmujące się higieną jamy ustnej). Jej udział w globalnym ociepleniu szacowany jest na ok. 5 proc. 

Uznając za bardzo istotne, wręcz palące znaczenie zrównoważonego rozwoju w praktyce dentystycznej Światowa Federacja Dentystyczna (FDI) ustanowiła Sustainability in Dentistry Award. Nagroda ma honorować "Mistrzów Zrównoważonego Rozwoju".

FDI zaprasza zespoły dentystyczne i indywidualne osoby, które z sukcesem wdrożyły w swoich gabinetach rozwiązania służące zrównoważonemu rozwojowi - do podzielenia się doświadczeniami i aktywnością w tym względzie.

Jak aplikować o nagrodę za zrównoważony rozwój

Nagroda Sustainability Award wyróżnia i nagradza tych, którzy mogą wykazać, że w swojej praktyce dentystycznej wdrożyli praktyki przyjazne dla środowiska. 

Co roku przyznawane są cztery nagrody: `dwie dla zespołów dentystycznych po 1000 CHF każda i dwie indywidualne po 500 CHF.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który odbędzie się w Sydney (24 - 27 września 2023 r.).

FDI przyjmuje wnioski o nagrodę Sustainability Award 2023 do 15 lipca . 

Aplikowanie o nagrodę za zrównoważony rozwój