PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Właściciele praktyk stomatologicznych w czasie pandemii koronawirusa – badanie PTS

ms
24-11-2020, 09:23
Właściciele praktyk stomatologicznych w czasie pandemii koronawirusa – badanie PTS Dobrostan lekarzy dentystów - ankieta PTS (foto: pixabay)
Polskie Towarzystwo Stomatologiczne przygotowało anonimowe badanie internetowe, poświęcone ocenie sytuacji właścicieli praktyk stomatologicznych w czasie pandemii COVID-19.

Odpowiedzi na ponad 20 pytań przygotowanych przez ekspertów PTS mają dać obraz potencjalnych zmian, jakie w 2020 r. mogła wywołać pandemia COVID-19 (ankieta tutaj). Autorzy pomysłu skupiają się m.in. na kwestiach związanych z ograniczeniem funkcjonowania gabinetów, dostępności do środków ochrony indywidualnej i ich cenach, liczbie pacjentów.

– Liczymy na cenny materiał do analizy. Oczywiście o wszelkich zmianach, jakie zaszły na rynku stomatologicznym w 2020 r. dużo dyskutujemy we własnym gronie oraz na branżowych forach, ale brakuje wiarygodnego raportu w tym zakresie. Każda opinia właściciela gabinetu jest dla nas ważna – wyjaśnia prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS.

Podobne ankiety opracowały największe towarzystwa naukowe w Europie. Organizatorem ankiety jest wyłącznie Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Wyniki ankiety, po opracowaniu, zostaną podane do wiadomości publicznej, prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

infoDENT24.pl przypomina, że podobną ankietę przeprowadziła jeszcze w czerwcu 20202 r. Komisja Stomatologiczna NRL, a z jej wynikami można zapoznać się tutaj.

Lubelski oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego także zaprosił (w marcu 2020 r.) lekarzy dentystów do udziału w projekcie badawczym poświęconym COVID-19. Była to analiza jak lekarze dentyści spostrzegają wykonywany zawód w obliczu pandemii.

SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatolog   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH