PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Władza spotkała się z dwoma dentystkami walczącymi z COVID-19

Autor: miro • Źródło: ms
13-07-2020, 08:13
Władza spotkała się z dwoma dentystkami walczącymi z COVID-19 Wyróżnienie za poświęcenie (źródło: FB szpitala w Knurowie)
Sytuację opisywaliśmy w kwietniu. Aleksandra Kasprzak i Kinga Haponik - Masarczyk zgłosiły się do szpitala w Knurowie, aby w ramach wolontariatu pomagać lekarzom i pielęgniarkom w opiece nad pacjentami na oddziale chorób wewnętrznych. Teraz młode dentystyki uhonorowane zostały za swoją postawę przez przedstawicieli władzy.

Dwie młode dentystki pracowały w szpitalu w Knurowie od 17 kwietnia. - Nie jesteśmy w grupie ryzyka zakażenia koronawirusem, nie mieszkamy ze starszymi osobami, a pomóc po prostu trzeba – wyjaśniały wówczas.

Do ich zadań należało pobieranie krwi, rozdawanie leków, dowożenie pacjentów na badania. Wstępnie klasyfikowały pacjentów. Jeśli zaistniało podejrzenie, że pacjent jest chory na COVID-19, kierowały go do izolatorium i towarzyszyły do momentu postawienia diagnozy.

W pierwszej kolejności za postawę, zrozumienie i pomoc wolontariuszkom dziękowały dyrekcja, personel i pacjenci szpitala.

Bezinteresowna pomoc, w ramach której młode dziewczyny oddają potrzebującym swoją pracę, zdrowie i nie można tego wykluczyć, życie - po prostu wzrusza. W dzisiejszych czasach to forma bohaterstwa, na które niewielu jest stać.    

Po czasie poświęcenia przyszedł czas na wyróżnienia. W imieniu ministra zdrowia odznaczenia wręczył młodym dentystkom wręczył Jarosław Gonciarz - poseł, który był inicjatorem uhonorowania wolontariuszek. Gratulacje obu lekarkom złożyli Waldemar Dombek – starosta powiatu gliwickiego, Adam Rams - prezydent Knurowa. Paweł Szkatuła, radny Knurowa. Podziękowania za dotychczasową współpracę złożył również prezes Szpitala w Knurowie, dr n.med. Michał Ekkert.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wolontariat  

POLECAMY W SERWISACH