PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wizyta adaptacyjna u dentysty - akcja w Warszawie

Autor: miro • Źródło: ms
16-12-2021, 13:42
Wizyta adaptacyjna u dentysty - akcja w Warszawie Wizyty adaptacyjne w Medicover Stomatologia w warszawskim Wilanowie (fot. Medicover)
18 grudnia (sobota) mali warszawiacy będą mogli odbyć bezpłatną wizytę adaptacyjną u dentysty, której celem jest oswojenie dziecka z gabinetem i uchronienie go od stresu, kiedy przyjdzie pora np. na leczenie próchnicy.
  • Im więcej dzieci odbywa wizyty adaptacyjne w gabinecie stomatologicznym, tym mniejsze jest ryzyko, że w najmłodszym pokoleniu pacjentów wykształci się dentofobia.

  • Zaplanowany na 18 grudnia dzień adaptacyjny w nowo otwartym rodzinnym centrum Medicover Stomatologia na warszawskim Wilanowie jest otwarty i bezpłatny (wymagana jest jednak rejestracja).

  • W czasie, kiedy dzieci będą bawić się pod okiem animatorów i dentystów, ich opiekunowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach m.in. jogi twarzy.

Akcję edukacyjną, połączoną z zabawą dla najmłodszych i warsztatami dla rodziców m.in. z jogi twarzy, organizuje nowo otwarte centrum Medicover Stomatologia w Wilanowie.

Wizyty adaptacyjne u dentysty mocno uzasadnione

Dentyści zaprosili na wizyty adaptacyjne, w czasie których dziecko w bezstresowej i pełnej zabaw edukacyjnych atmosferze może poznać gabinet i lekarza, a co za tym idzie przekonać się, że jest to miejsce dla niego przyjazne. Pozwala to zbudować zaufanie, ale także – co najważniejsze – rozładowuje stres u dziecka, chroniąc przed rozwojem chociażby dentofobii.

Odbędzie się tam akcja edukacyjna, w ramach której poprzez zabawę lekarze pokażą najmłodszym, na czym polega ich praca i dlaczego nie należy bać się dentysty.

– Im więcej dzieci taką wizytę odbywa każdego roku, tym mniejsze jest ryzyko, że w najmłodszym pokoleniu wykształci się dentofobia, czyli paniczny lęk przed dentystą i wszystkim, co związane z leczeniem. Nasza akcja ma w tym pomóc – mówi Anna Wasilewska, Kierownik Zespołu Komunikacji i Rozwoju Marki w Medicover Stomatologia.

Atrakcje dla dzieci podczas wizyty adaptacyjnej u dentysty

 – Maluchy, które zgłoszone zostaną na sobotnią wizytę adaptacyjną będą mogły wziąć udział m.in. w zabawach i animacjach edukacyjnych, które przygotują je do pierwszej wizyty, a także w specjalnej „wycieczce” po gabinecie, w czasie której będą odkrywać jego sekrety np. zaglądając do szuflad czy bawiąc się sprzętem, który na co dzień wykorzystywany jest do ich leczenia. Wszystko w luźnej atmosferze dobrej zabawy i przygody. To jednak nie koniec. Dzieci będą miały też okazję zasiąść w fotelu i zobaczyć swoje ząbki, a tym samym odbyć swój pierwszy w życiu przegląd i to na wesoło – wylicza.

To jednak nie jedyne atrakcje, jakie przygotowano. W czasie, kiedy dzieci będą bawić się pod okiem animatorów i dentystów, opiekunowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach m.in. jogi twarzy, która ma pomóc im w rozluźnieniu napięcia mięśni twarzy.

Co więcej, będą mieli oni możliwość poznania technik relaksacji uśmiechu pod okiem fizjoterapeuty stomatologicznego. Na koniec będzie można wspólnie z dentystą zaprojektować swój uśmiech i zobaczyć, jak można wyglądać po metamorfozie.  

W wydarzeniu wezmą udział także influencerzy parentingowi, w tym Magda Zaniewicz, znana z Instagrama jako bubulinka_pl oraz Kamila Maślak.

Jak wziąć udział w akcji adaptacyjnej u dentysty

Przygotowane przez stomatologów wydarzenie jest otwarte i bezpłatne (sobota, 18 grudnia 2021 r. nowo otwarte rodzinne centrum Medicover Stomatologia w Wilanowie przy al. Rzeczpospolitej 33). Żeby wziąć w nim udział, wystarczy wysłać SMS na numer 604 763 043 z imieniem i nazwiskiem oraz liczbą osób, które wezmą udział w wydarzeniu. Takie zgłoszenie można też wysłać w wiadomości prywatnej na profilach centrum na Instagramie i Facebooku. Wydarzenie w Medicover Stomatologia odbywa się od godz. 10 do godz. 16

Czytaj także:
Impladent dołącza do Medicover Stomatologia - konsolidacja w branży przyśpiesza
Medicover Stomatologia: mocniejsza pozycja na Śląsku

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH