Wiele ukraińskich lekarek i lekarzy próbuje bezpiecznie sprowadzić swoje rodziny do Wielkopolski. Te osoby będą potrzebowały noclegu, opieki medycznej i psychologicznej, wsparcia prawnego oraz nauki języka polskiego.

WIL prowadzi intensywne przygotowania, aby sprostać tym wezwaniom i apeluje o przyłączanie się do akcji każdego, który może:
– udzielać pomocy medycznej osobom przyjeżdżającym z Ukrainy,
– udzielić wsparcia w zakresie miejsc noclegowych,
– pełnić rolę tłumacza.

WIL apeluje do lekarzy i lekarzy dentystów o zgłaszanie gotowości do niesienia pomocy. Każdy pomysł i każda inicjatywa są cenne.

Zgłoszenia o gotowości niesienia pomocy i jej zakresie należy wysyłać na adres: pomoc@wil.org.pl

Lekarze z Ukrainy należący do WIL mogą przesyłać dane kontaktowe i zakres potrzeb na adres  pomoc@wil.org.pl. Pod tym samym adresem uruchamiana jest pomoc psychologiczna, ale przede wszystkim WIL czeka na zgłoszenia o gotowości niesienia pomocy i jej zakresie.

Członkowie WIL i ich najbliżsi mają dostęp do opieki prawnej w ramach Lex Secure. Samorząd lekarzy i lekarzy dentystów działa, aby poszerzyć zakres wsparcia prawnego.

WIL zapewnia:
- pomożemy uzyskać uprawnienia do legalnej pracy w zawodzie lekarza i lekarza dentysty na terenie Polski, także po zakończeniu stanu epidemii COVID-19;
- w miarę możliwości udostępnimy miejsca noclegowe w hotelu WILlaMedica;
- będziemy organizować kursy językowe.

 

26 lutego członkowie WIL spotkali się z lekarzami Ukrainy, aby ustalić kierunki działania. Na podstawie spotkania oraz deklaracji udziału w akcji opracowany zostanie szczegółowy plan działania.

- Nawiązujemy współpracę z wszystkimi możliwymi podmiotami i instytucjami, które mogą przyczynić się do pomocy – zapewnia WIL.

Więcej: WIL