PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wielkopolska: w stomatologii kontrakty realizowane są w połowie

Autor: miro • Źródło: ms
24-05-2020, 11:02
Wielkopolska: w stomatologii kontrakty realizowane są w połowie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Realizacja kontraktów w stomatologii w marcu 2020 r. kształtowała się na poziomie 55 proc. - ocenia Agnieszka Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ.

- Do największej liczby zawieszeń doszło w stomatologii i w tej specjalizacji najbardziej spadła dostępność świadczeń. Wykonanie kontraktów za marzec było na poziomie 55 proc. w porównaniu z poprzednimi miesiącami – oceniła szefowa OW NFZ w Poznaniu.

- Zabiegi w obrębie jamy ustnej, głowy i szyi są najbardziej niebezpieczne dla personelu, obecnie przeprowadzanie niektórych konkretnych zabiegów nadal jest odradzane przez ekspertów. Obserwujemy jednak, że gabinety powoli się otwierają – poinformowała Agnieszka Pachciarz.

- W połowie kwietnia zamkniętych było 60 proc. placówek, a na koniec tego miesiąca - 50 proc. – oceniła dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ.

- Jeśli chodzi o zabiegi planowe, to wyraźnie widać, że te placówki, które dobrze działają poza epidemią i są dobrze zorganizowane, są w stanie realizować je bez szkody dla pacjentów. Z kolei tam, gdzie były problemy zarządcze lub organizacyjne, tam epidemia tylko je uwypukliła. Inna sprawa, że często sami pacjenci rezygnują z planowych zabiegów, bo boją się je wykonać w obecnym czasie – zaakceptowała w rozmowie z Głosem Wielkopolskim Agnieszka Pachciarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   Agnieszka Pachciarz   Kontraktowanie   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH