Dyrektor pleszewskiej „Dwójki” czyli Zespołu Szkół Publicznych nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 2  oraz Gimnazjum nr 2) Romana Kaczmarek przyznaje w rozmowie z portalem Naszemiasto.pl, że choć został ogłoszony projekt, ale żaden ze stomatologów nie zdecydował się na nawiązanie współpracy ze szkołą.

Możliwe są trzy wyjścia, by placówka mogła sprostać wymogom ustawy:
- zrobić gabinet w każdej szkole,
- podpisać umowę z prywatnymi gabinetami
- zdecydować się na dentobus.

W Pleszewie urzędnicy preferują podpisanie umowy z prywatnymi gabinetami. Na obecnym etapie zostały skierowane zapytania do gabinetów na terenie gminy Pleszew, które świadczą usługi w ramach NFZ, z propozycją podjęcia współpracy.

Jeśli jednak nikt na taką współpracę się nie zdecyduje, to bierzemy pod uwagę trzecie rozwiązanie  - podkreśla Anna Bogacz, rzecznik Urzędu Miasta i Gminy Pleszew.

Sami stomatolodzy także wątpią, aby udało się zrealizować ustawę w obecnych realiach finansowych, Jedna z dentystek szczerze przyznała, że żaden stomatolog nie pójdzie do pracy na 8-godzinny etat za 5-6 tysięcy złotych. Większość w ogóle nie jest zainteresowana jakimkolwiek kontraktem z NFZ, nie tylko w ramach nowej ustawy. 

Więcej: naszemiasto.pl