PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

WHO: nie widać końca pandemii

Autor: PAP • Źródło: PAP/kan
30-06-2020, 11:10
WHO: nie widać końca pandemii Dopiero szczepionka chroniąca przed SARS-CoV-2 położy kres pandemii (fot. pixabay)
Pandemia Covid-19 nawet nie zbliża się jeszcze do końca - w opinii szefa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa. Mino że wiele krajów poczyniło postępy (w walce z wirusem), to tak naprawdę pandemia przyspiesza.

- Większość ludzi jest nadal podatna (na wirusa), pandemia ma jeszcze przestrzeń, w której może się rozwijać - podkreślił szef WHO i ostrzegł, że "najgorsze może być jeszcze przed nami".

Tedros poinformował też, że w przyszłym tygodniu WHO wyśle zespół śledczy do Chin, by zbadać przyczyny i początki koronawirusa,

Dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Mike Ryan ostrzegł, że choć podejmowane są "kolosalne wysiłki", by wynaleźć szczepionkę na koronawirusa, nie można wykluczyć, że może się to nie udać. - Nie ma gwarancji sukcesu - dodał.

Tedros wyraził niedawno nadzieję, że uda się ją opracować w przeciągu najbliższego roku, a jeżeli badania zostaną przyspieszone, nawet wcześniej. Gdy już się to stanie, szczepionka powinna stać się globalnym dobrem publicznym - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH