Uczniowie szkół podstawowych ze Złotowa (woj. wielkopolskie) będą mogli korzystać z bezpłatnych świadczeń z zakresu profilaktyki i leczenia stomatologicznego.

Chodzi o szkoły podstawowe:
nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie
nr 2 im. Adama Mickiewicza w Złotowie
nr 3 w Złotowie

Opieka będzie realizowana cztery razy w roku (raz na kwartał).

Wizyty mają odbywać się w gabinetach pielęgniarskich, ale nie tylko. Burmistrz Złotowa zapewnia, że organizowane będą także wyjazdowe wyprawy do lecznicy dentystycznej autobusami na koszt NFZ.

Przy okazji mieszkańcy miasta pytają także o uczniów szkoły katolickiej, którą prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Tej placówki nie ma w katalogu działań podjętych na rzecz poprawy stanu uzębienia dzieci ze Złotowa, gdyż jej organem prowadzącym nie jest gmina. Oczywiście nie ma przeciwskazań, aby i ta szkoła podjęła działania służące poprawie stanu zdrowia jamy ustnej swoich uczniów.

Mieszkańcy Złotowa nie bardzo jednak rozumieją założeń opieki stomatologicznej, gdyż część z nich uważa, że jeśli każda szkoła będzie w posiadaniu gabinetu stomatologicznego (jak za dawnych czasów) „to będzie naprawdę super”.

Inni są sceptyczni co do efektów podjętych działań „Karteczka od pani doktor i do lekarza z dzieckiem”.

„Pewnie dzieci będą i tak musiały z rodzicami udać się do wskazanego gabinetu, plus może być tylko jeden że nie będzie trzeba czekać długo na termin” - czytamy wpisy pod informacją o stomatologicznej inicjatywie w Złotowie.