PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

We Wrocławiu rozpoczynają się targi DENTAMED

Autor: Łukasz Sowa • Źródło: ŁS
08-11-2013, 10:11
We Wrocławiu rozpoczynają się targi DENTAMED We Wrocławiu rozpoczynają się targi DENTAMED (Fot. infoDENT24.pl)
Na wrocławskich obiektach Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczynają się 12. Dolnośląskie Targi Stomatologiczne DENTAMED. Impreza potrwa do soboty. infoDENT24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
Targi DENTAMED wpisały się w kalendarz ważnych dla miasta i regionu wydarzeń organizacyjnych o ogólnopolskim zasięgu. To trzecia co do wielkości impreza wystawiennicza dla branży dentystycznej w Polsce.

- To, że tak duża impreza odbywa się w stolicy Dolnego Śląska nie jest dziełem przypadku - przekonuje prof. dr hab. Marek Ziętek, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. - To właśnie w naszym mieście powstała wrocławska szkoła stomatologii, obejmująca chirurgię szczękowo - twarzową i stomatologiczną, stomatologię zachowawczą i periodontologię, protetykę i ortodoncję. Historyczne dokonania wrocławskich stomatologów, siła tradycji w połączeniu ze współczesnością, jaką jest dynamicznie rozwijający się Wydział Lekarsko - Stomatologiczny UM we Wrocławiu, składają się na wyjątkowo sprzyjający klimat do organizacji tego typu przedsięwzięć - podkreśla prof. Marek Ziętek.

O tym, że pobyt na targach przyniesie uczestnikom korzyści przekonują także organizatorzy - spółka Targi w Krakowie. Ta sama, która organizuje marcowy KRAKDENT.

- Podczas targów wszyscy wystawcy - producenci i dystrybutorzy sprzętu, urządzeń i materiałów dla stomatologów - mają możliwość bezpośredniego spotkania się z odbiorcą oraz poznania oczekiwań i opinii klientów - uważa Grażyna Grabowska, prezes zarządu spółki Targi w Krakowie. - Ponadto program naukowy, towarzyszący targom, będzie stanowił niezwykle przydatną i ciekawą dla praktyków część całego wydarzenia. 

Goście odwiedzający targi mogą wziąć udział w prezentacjach wystawców, podczas których zostaną przedstawione i omówione nowoczesne materiały, techniki i sprzęt stomatologicznym.

Uczestnikom targów zaprezentuje się 111 wystawców. Na stoiskach nie zabraknie tegorocznych nowości m.in.:
- CALAJECT - najnowszy system do bezbolesnego znieczulenia komputerowego,
- BLANX WHITE SHOCK - pierwsza pasta wybielająca światłem bez użycia nadtlenku,
- najnowsze unity stomatologiczne: A-DEC 400, DIPLOMAT ADEPT DA170, GALLANT PRO,
- TIXOS - pierwsze implanty drukowane 3D,
- Laser diodowy SMARTm - pierwszy na świecie laser diodowy o dwóch długościach fali.

Gospodarze imprezy zapraszają w godzinach: 10.00-17.00 do Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF we Wrocławiu przy Al. Paderewskiego 35.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
targi stomatologiczne   Dentamed 2013  

POLECAMY W SERWISACH