PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

We Wrocławiu rośnie mapa szkolnych gabinetów stomatologicznych

Autor: miro • Źródło: ms
22-01-2021, 08:31
We Wrocławiu rośnie mapa szkolnych gabinetów stomatologicznych Wrocław rozwija sieć gabinetów stomatologicznych (fot. pixabay)
Trzy kolejne szkoły podstawowe dołączyły do grona wrocławskich placówek oświatowych, w których działają gabinety stomatologiczne.

Chodzi o Szkołę Podstawową nr 4 przy Powstańców Śląskich, Szkołę Podstawową nr 44 przy Wilanowskiej oraz Sportową Szkołę Podstawową nr 46 przy Ścinawskiej. W placówkach tych od wiosny mają zacząć działać gabinety stomatologiczne.

- Proponujemy badania stomatologiczne z oceną stanu uzębienia, lakowanie, leczenie próchnicy punktowej. Dzieci nie tylko mają zagwarantowane przeglądy i drobne zabiegi, zadaniem pracujących tam stomatologów jest edukacja prozdrowotna dzieci i rodziców – zapewnia Anna Bytońska z Wydziału Komunikacji Społecznej UM Wrocławia.

- To są bardzo nowoczesne gabinety, bardzo kolorowe, nikt nie pamięta w nich już o plombach amalgamatowych, które tak dobrze znane są osobom dorosłym – zapewniał radny Dominik Kłosowski, który zainicjował powrót gabinetów do placówek oświatowych.

Opowiadał on o projekcie stomatologicznym już w czerwcu 2018 r., kiedy to we Wrocławiu uruchomiono pięć szkolnych gabinetów dentystycznych. Dzięki nim opieką stomatologiczną objętych zostało 3,5 tys. uczniów. Dominik Kłosowski zapewniał: postępującą próchnicę chcemy zatrzymać poprzez ten projekt., to nie tylko będzie leczenie zębów, ale również profilaktyka, lakowanie i najnowocześniejsze preparaty, które są używane na świecie.

W 2021 r. gmina Wrocław na realizację tego programu w trzech nowych gabinetach dentystycznych wyda 240 tys. zł.

We Wrocławiu ponad 80 proc. uczniów szkół podstawowych ma próchnicę zębów.

Więcej: Radio Wrocław

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH