PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Warszawa: poradnia stomatologiczna dla pacjentów z niepełnosprawnościami

Autor: miro • Źródło: ms
29-04-2021, 08:59
Warszawa: poradnia stomatologiczna dla pacjentów z niepełnosprawnościami Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym (fot. unsplash)
W Warszawskim Szpitalu dla Dzieci działa poradnia stomatologiczna dla pacjentów z niepełnosprawnościami. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym.
  • Zakup nowego unitu wraz z aparatem RTG do wykonywania zdjęć zębów.
  • Nad stanem pacjenta czuwa zespół medyczny złożony z lekarzy stomatologa i anestezjologa, asystenta stomatologicznego oraz wykwalifikowanej pielęgniarki anestezjologicznej.
  • Leczenie odbywa się dwuetapowo: konsultacja medyczna i realizacja zabiegu. 

     

– Przekazaliśmy 200 tys. zł na zakup wyposażenia placówki, która od kwietnia działa w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. Dzięki tym środkom miejski szpital kupił do poradni unit stomatologiczny wraz z aparatem RTG do wykonywania zdjęć pojedynczych zębów – informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Na konsultacje można się umawiać bez skierowania lekarskiego.

Poradnia zapewnia leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym dla:
- dzieci i młodzieży do 16. r. życia – z orzeczeniem  o niepełnosprawności;
- osób pomiędzy 16. a 18. r. życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym;
- osób powyżej 18. r. życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym, jeżeli wynika to ze wskazań medycznych.

Dwuetapowe leczenie stomatologiczne 

Leczenie odbywa się dwuetapowo: w ramach pierwszej konsultacji medycznej specjaliści z zakresu stomatologii i anestezjologii przeprowadzają z pacjentami szczegółowy wywiad lekarski, m.in. uzgadniając zakres terapii oraz wydając kwalifikacje na zabieg. W ramach kolejnej wizyty zespół medyczny przystępuje do leczenia.   

– Przez cały czas trwania zabiegu, nad stanem pacjenta czuwa zespół medyczny złożony z lekarzy stomatologa i anestezjologa, asystenta stomatologicznego oraz wykwalifikowanej pielęgniarki anestezjologicznej. Po zakończonym zabiegu pacjent pozostaje pod obserwacją specjalisty anestezjologa - mówi Izabela Marcewicz-Jendrysik, dyrektor Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.

Wizyty w poradni są bezpłatne – finansuje je NFZ (bez skierowania lekarskiego). Umawianie wizyt: tel. 512 701 702.

Poradnia mieści się Warszawskim Szpitalu dla Dzieci przy ul. Mikołaja Kopernika 43 (w budynku A).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulenie ogólne  

POLECAMY W SERWISACH