• Współwłaściciele obiektu poznańskiej kliniki stomatologicznym Candeo - w ostrym konflikcie.

  • Założyciel lecznicy prof. Wiesław Hędzelek uniemożliwił dostęp do lecznicy swojemu synowi.

  • Mateusz Hędzelek domaga się respektowania jego praw wynikających z darowizny (cofniętej w wyniku sporu rodzinnego).

Walka rodzinna o obiekt Candeo

Candeo, rodzinna klinika z wielopokoleniową tradycją, która zajmuje się stomatologią od 1950 r. i której przewodzi prof. dr hab. n. med. Wiesław Hędzelek – przeżywa trudne chwile. W ostrym sporze znaleźli się założyciel lecznicy prof. Wiesław Hędzelek i jego syn Mateusz Hędzelek. Ten ostatni powiedział do kamery Głosu Wielkopolskiego:

Wraz z ojcem pracuję tutaj 15 lat. Wcześniej zajmowałem się marketingiem. Niestety jestem w konflikcie z ojcem od 16 sierpnia. Jestem szykanowany i prześladowany przez niego. Jestem współwłaścicielem tego budynku.

W tle konfliktu poręczenie kredytu na budowę Candeo

W konflikcie tym bezspornym jest, że syn prof. Wiesława Hędzeleka poręczył kredyt w wysokości 10 mln zł, który został zaciągnięty przez seniora na budowę kliniki. W zamian Mateusz Hędzelek stał się współwłaścicielem nieruchomości (w wyniku aktu darowizny). Na skutek nieporozumień między ojcem a synem darowizna została cofnięta, chociaż nie udokumentowano tego jeszcze formalnie, zgodnie z wymogami prawa.

Sytuacja stała się na tyle zapalna, że Mateusz Hędzelek nie został wpuszczony do kliniki, a dostępu do niej strzegli ochraniarze. Rozżalony syn ujawnił, że nie mógł z biura odzyskać nawet rzeczy osobistych, ani dostać się do swojego mieszkania, usytuowanego w budynku Candeo.

Candeo znane miejsce na mapie stomatologicznego Poznania 

Konflikt sprawił, że część pacjentów nie została przyjęta na leczenie.

W obiekcie znajduje się m.in. 20 gabinetów stomatologicznych, poczekalnia o pow. 250 mkw., garaż z 25 miejscami parkingowymi dla pacjentów.

Centrum Stomatologii Candeo sygnowane jest nazwiskiem prof. zw. dr hab. n. med. Wiesława Hędzelka. Był on m.in.: kierownikiem Zakładu Propedeutyki i Rehabilitacji Stomatologicznej IS AM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, kierownikiem Katedry i Kliniki Protetyki Stomatologicznej, konsultantem wojewódzkim ds. protetyki stomatologicznej, dyrektorem Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu