PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Walka o doraźną opiekę stomatologiczną w Bydgoszczy

Autor: miro • Źródło: ms
12-05-2021, 11:00
Walka o doraźną opiekę stomatologiczną w Bydgoszczy Co z nocną pomocą stomatologiczną w Bydgoszczy? (fot. unsplash)
Poseł Paweł Olszewski koresponduje z Ministerstwem Zdrowia w sprawie braku doraźnej pomocy stomatologicznej w Bydgoszczy. Pierwsza interpelacja nie przyniosła rezultatu, pojawiła się zatem druga. Czy da oczekiwany efekt?
  • Nie ma w Bydgoszczy doraźnej pomocy stomatologicznej.
  • Poseł Paweł Olszewski dopytuje MZ i NFZ co obie instytucje zrobią, aby zapewnić Polakom doraźną pomoc stomatologiczną.
  • MZ daje opis stanu aktualnego, refleksji brak.  

4 stycznia 2021 r. wystosowałem interpelację w sprawie braku od 1 grudnia 2020 r. w Bydgoszczy doraźnej pomocy dentystycznej w nocy i w dni świąteczne - wyjaśnia poseł.

Co MZ i NFZ robi, aby była doraźna pomoc stomatologiczna

- Problem braku takiej przychodni w mieście wciąż istnieje, w związku z czym proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania - dodaje Paweł Olszewski:

1. Jakie działania zostały podjęte przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia w sprawie braku w Bydgoszczy doraźnej pomocy dentystycznej w nocy i w dni świąteczne od dnia wystosowania interpelacji w tej sprawie, czyli od 4 stycznia 2021 r.?
2. Czy Narodowy Fundusz Zdrowia podniesie stawki w konkursach skierowanych do podmiotów mogących świadczyć stomatologiczną pomoc doraźną, celem utworzenia w Bydgoszczy doraźnej pomocy dentystycznej w nocy i w dni świąteczne?
3. W jaki sposób, przy braku w Bydgoszczy punktu doraźnej pomocy dentystycznej w nocy i w dni świąteczne, zostanie rozwiązany problem pacjentów w Bydgoszczy, którzy mają problemy stomatologiczne w momencie, gdy przebywają na kwarantannie (związanej z pandemią COVID-19)?

Jaki jest stan doraźnej pomocy stomatologicznej w Polsce

Przypomnijmy, że Paweł Olszewski w pierwszej interpelacji na ten sam temat wnioskował o odpowiedź na bardziej przekrojowe pytania.

1. Ile punktów doraźnej pomocy dentystycznej dostępnej w nocy i dni świąteczne znajduje się, według stanu na dzień udzielania odpowiedzi, w każdym z miast wojewódzkich?
2. W jakiej formule i terminach, według stanu na dzień udzielania odpowiedzi, zabezpieczone są umowy z punktami świadczącymi doraźną pomoc dentystyczną dostępną w nocy i dni świąteczne w każdym z miast wojewódzkich?
3. Jaki był okres wypowiedzenia umowy na świadczenie doraźnej pomocy dentystycznej dostępnej w nocy i dni świąteczne przez Centrum Medyczne Ikar w Bydgoszczy?
4. Od kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia posiadał wiedzę o zakończeniu z dniem 1 grudnia 2020 r. przez Centrum Medyczne Ikar świadczenia doraźnej pomocy dentystycznej dostępnej w nocy i dni świąteczne?
5. Jakie działania podjął Narodowy Fundusz Zdrowia, mające na celu uniknięcie takiej sytuacji, że w Bydgoszczy od 1 grudnia 2020 r. brakuje punktu doraźnej pomocy dentystycznej dostępnej w nocy i dni świąteczne?
6. Jakie działania podejmie Narodowy Fundusz Zdrowia w celu ponownego utworzenia w Bydgoszczy punktu lub punktów doraźnej pomocy dentystycznej dostępnych w nocy i dni świąteczne i kiedy one nastąpią?
7. W jakich terminach planowane jest ponowne utworzenie w Bydgoszczy punktu lub punktów doraźnej pomocy dentystycznej dostępnych w nocy i dni świąteczne? 

Doraźna pomoc stomatologiczna w miastach wojewódzkich

POLECAMY W SERWISACH