PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wadowice: przychodnia stomatologiczna likwidowana po 50 latach pracy

Autor: miro • Źródło: ms
01-07-2021, 08:39
Wadowice: przychodnia stomatologiczna likwidowana po 50 latach pracy dr Jan Rauch oraz dr Joanna Jastrzębska (YT)
Wypowiedziana została umowa najmu właścicielom najstarszej specjalistycznej przychodni stomatologicznej w regionie Wadowic. Przez 50 lat pracy zrealizowano tam ok. 1 mln świadczeń.

Od 20 lat lecznicę prowadzą dr Jan Rauch oraz dr Joanna Jastrzębska. W rozmowie z portalem mamNewsa podają przyczyny zakończenia działalności. Jest nią decyzja Zarządu Powiatu w Wadowicach, na mocy której starostwo odstąpiło od przedłużenia umowy najmu po 2021 r. Tak więc z końcem tego roku przychodnia stomatologiczna przestanie funkcjonować.

Prowadzący specjalistyczną przychodnię twierdzą, że współpraca ze starostwem od dawna  nie układała się należycie. W czasie funkcjonowania lecznicy zabrane zostały pomieszczenia dwustanowiskowej sali operacyjnej z pokojem wybudzeń. Jan Rauch tłumaczy, że pomieszczenia te pełnią rolę magazynu. Podobny los spotkał gabinet ortodontyczny, który miał być przerobiony na potrzeby urzędników. Stan posiadania lecznicy uszczuplony został także o jedno z pomieszczeń sanitariatu.

Prowadzący przychodnię twierdzą, że lecznica  przestanie funkcjonować z końcem 2021 r.  Oboje mają plany zawodowe, ale nie są one związane z przedłużaniem funkcjonowania specjalistycznej przychodni w innym miejscu.  

Co do odpowiedzialności za losy pacjentów, którzy utracą możliwość kontynuowania leczenia przy ul. Wojtyłów 14/16, wicestarosta Beata Smolec w rozmowie z portalem mamNewsa. stwierdziła, że odpowiedzialność leży po stronie właścicieli przychodni. Ci zaś przypominają, iż obowiązek zapewnienia pomocy medycznej wpisany jest w listę zadań starostwa.

Finał konfliktu jest jeden, a wyznaczają go zamknięcie przychodni i pozbawienie okolicznych mieszkańców specjalistycznych usług stomatologicznych, które przez 50 lat realizowane były w Wadowicach przy ul. Wojtyłów 14/16. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH