PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

W Wolborzu walka o opiekę stomatologiczną na NFZ

Autor: miro • Źródło: ms
28-12-2020, 08:12
W Wolborzu walka o opiekę stomatologiczną na NFZ Gminny Ośrodek Zdrowia przy ul. Sportowej w Wolborzu (źródło: Google Maps)
Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros chce wynająć za symboliczną złotówkę gabinet stomatologiczny, który znajduje się w Gminnym Ośrodku Zdrowia przy ul. Sportowej. Zainteresowany realizacją usług dentystycznych powinien posiadać kontrakt z NFZ na świadczenie usług stomatologicznych dla mieszkańców gminy.

Z końcem stycznia 2021 r. kończy się umowa z NFZ na świadczenie usług w zakresie stomatologii dla mieszkańców gminy Wolbórz (powiat piotrkowski).

21 grudnia 2020 r. odbyła się w tej sprawie w Gminnym Ośrodku Zdrowia narada, w której uczestniczyli m.in. radni powiatu i rady miejskiej Wolborza oraz Teresa Duda z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Wolborzu, w którym zamykana jest właśnie stomatologia. 

Likwidowany gabinet w Gminnym Ośrodku Zdrowia  w Wolborzu wyposażony jest w sprzęt należący do powiatu piotrkowskiego. Radni powiatowi zadeklarowali możliwość wykorzystania wyposażenia przez nowy podmiot.

Na terenie gminy świadczone są usługi stomatologiczne w ramach NFZ dla dzieci do 18 roku życia w gabinecie zlokalizowanym w Szkole Podstawowej w Wolborzu. Nastąpiło to w 2017 r. Bezpłatne usługi dla dzieci i młodzieży, w ramach kontraktu NFZ, rozpoczęła wówczas świadczyć lek. dent. Aneta Werner.

Do lipca 2017 r. NFZ nie realizował konkursów na opiekę stomatologiczną nad młodzieżą na terenie gminy. Zmieniło się to wreszcie po wielokrotnych prośbach i interwencjach w łódzkim OW NFZ, które kierował burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   dentysta   kontraktowanie   stomatologia  

POLECAMY W SERWISACH