PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W woj. świętokrzyskim doraźna pomoc stomatologiczna ma duże powodzenie

Autor: miro • Źródło: ms
26-01-2022, 08:32
W woj. świętokrzyskim doraźna pomoc stomatologiczna ma duże powodzenie Doraźna pomoc stomatologiczna Fot. Unsplash
Po długim okresie stagnacji w temacie, udało się Świętokrzyskiemu OW NFZ zawrzeć kontrakty na udzielanie doraźnej pomocy stomatologicznej. Popyt na ten rodzaj świadczeń jest cały czas bardzo wysoki.

Wydawało się, że w Kielcach problemu braku opieki stomatologicznej w trybie doraźnym nigdy nie uda się rozwiązać. Przez długie lata nie było chętnych do prowadzenia w tym mieście doraźnej pomocy stomatologicznej (NFZ proponował stawkę ryczałtową na poziomie 900 zł za 12-godzinny dyżur).

Próby doprowadzenia do funkcjonowania pogotowia stomatologicznego kończyły się wzajemnymi oskarżeniach miejskich urzędników. NFZ ogłaszał kolejne konkursy ofert, na które nikt się nie zgłaszał.

W końcu w wyniku jednego z wielu postępowań konkursowych NFZ - na terenie województwa świętokrzyskiego świadczenia stomatologicznej pomocy doraźnej realizują dwie placówki:
- Corten Medic, Kielce ul. Legionów 3/7 oraz
- N.Z.O.Z. Dens Lux, Starachowice ul. Radomska 70,

W dni powszednie dyżury stomatologiczne pełnione są tam w godzinach od 19:00 do 7:00.  W sobotę, niedzielę i święta – całodobowo.

Zmiany nastąpiły w połowie 2021 r. Od tego czasu co miesiąc lecznice odwiedza po kilkuset pacjentów, nie tylko z województwa, ale także z bardziej odległych rejonów kraju. Bywaj dni, w których o pomoc do dyżurujących lekarzy dentystów zgłasza się po 20 pacjentów.

W ramach doraźnej pomocy stomatologicznej wykonywane są takie zabiegi, takie jak: wyrywanie zębów, zatruwanie, nacięcia ropni i hamowanie krwotoków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH