• Szczepienia przeciwko COVID-19 stają się warunkiem dopuszczenia do wykonywania pracy dla pracowników opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii.
  • W listopadzie 2021 r. obowiązek ten nałożono na pracowników domów opieki.
  • Do kwietnia 2022 r. cały personel medyczny, mający bezpośredni kontakt z pacjentami musi przyjąć dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

W zeszłym miesiącu rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że wszyscy pracownicy opieki zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami, będą musieli zostać zaszczepieni przeciwko COVID-19 do kwietnia 2022 r.

Najnowsze dane pokazują, że około 90 proc. personelu medycznego  w Wielkiej Brytanii otrzymało już dwie dawki szczepionki chroniącej przed COVID-19. Jednak w niektórych prywatnych placówkach zaszczepionych pracowników, mających kontakt z pacjentami jest zaledwie 78 proc.

Niezaszczepieni dentyści, ich personel oraz inni pracownicy służby zdrowia muszą otrzymać pierwszą dawkę do 3 lutego 2022 r. Jeśli do tego terminu nie przyjmą pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19, nie uda im się zdążyć z drugą przed  1 kwietnia 2022.

Od 11 listopada szczepienie przeciwko COVID-19 stało się warunkiem pracy dla personelu domów opieki.