• Fundacja Smile Together rozdaje wśród pierwszoklasistów szczoteczki soniczne do zębów
  • Szczoteczki soniczne zdecydowanie lepiej sprawdzają się, w przypadku małych dzieci, które nie mają jeszcze należycie wyrobionego ruchu nadgarstkowego
  • Damian Nasulicz zaprasza innych lekarzy dentystów do współpracy w ramach Fundacji Smile Together, która promuje otwarte relacje dentysta - pacjent

Szczoteczka soniczna sprawdza się przy małych dzieciach 

Damian Nasulicz, implantolog z Wrocławia, związany z Fundacją Smile Together, wcześniej zaangażował się w wyposażanie dzieci z domów dziecka w szczoteczki soniczne. Dlaczego w takie właśnie? Dentysta przypomina, że szczoteczki soniczne zdecydowanie lepiej sprawdzają się, w przypadku małych dzieci, które nie mają jeszcze należycie wyrobionego ruchu nadgarstkowego, dlatego nie są w stanie porządnie domyć zębów. Najlepszym rozwiązaniem są wówczas szczoteczki soniczne, które zapewniają dobry efekt przy mniejszej wprawie manualnej użytkownika.

Rozdają szczoteczki soniczne pierwszoklasistom  

Władze Wrocławia do zakupionych przez Fundację Smile Together 6 tys. szczoteczek dorzuciły kolejnych 500. Wszystkie będą miały wygrawerowane na rączce imię dziecka, Logo Wrocławia oraz Fundacji. Takie same szczoteczki trafią do ukraińskich dzieci uczących się we Wrocławiu. Okazało się, że niektóre z nich nie mają po prostu czym myć zębów.

Dentystka Anna Sumisławska, pracująca w zespole szkolno - przedszkolnym nr 17 przy ul. Wieczystej we Wrocławiu, przyznała w rozmowie z Radiem Wrocław, że kilkuletnie dzieci nie są w stanie dobrze wyszczotkować zębów. W łatwy sposób można to sprawdzić stosując specjalny płyn barwiący, który zmienia kolor szkliwa w miejscach, wymagających lepszej higieny. W ten sposób poprzez zabawę dzieci mają szansę na naukę prawidłowych ruchów podczas mycia zębów.

Dentysta przyjazny pacjentom. Zaproszenie do współpracy   

Damian Nasulicz zaprasza innych lekarzy dentystów do współpracy w ramach Fundacji Smile Together: Chcemy, żeby każdy pacjent mógł rozmawiać ze swoim dentystą na zasadzie partnerskiej, mając pełny komfort pobytu na fotelu dentystycznym. Zależy nam na tym, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie widząc w zachowaniu lekarza prawdziwą troskę o leczoną osobę.

Damian Nasulicz ma ambicję zmiany rynku usług dentystycznych przez zmianę oczekiwań pacjentów i ciągłe podnoszenie poprzeczki stawianej lekarzom. Chce, żeby polska stomatologia była stawiana za wzór na całym świecie.