PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Kielcach można już leczyć zęby w nocy i w święta

Autor: nieck • Źródło: en
01-07-2021, 15:11
W Kielcach można już leczyć zęby w nocy i w święta Usuwanie zębów, to jedne z najczęściej realizowanych świadczeń w ramach doraźnej pomocy stomatologicznej (fot. Pixabay)
Po okresie stagnacji w temacie, udało się Świętokrzyskiemu OW NFZ zawrzeć kontrakt ze świadczeniodawcą na udzielanie doraźnej pomocy stomatologicznej w Kielcach.

Wydawało się, że w Kielcach problemu braku opieki stomatologicznej w trybie doraźnym nigdy nie uda się rozwiązać. Przez długie lata nie było chętnych do prowadzenia w tym mieście doraźnej pomocy stomatologicznej (NFZ proponował stawkę ryczałtową na poziomie 900 zł za 12-godzinny dyżur).

Próby doprowadzenia do funkcjonowania pogotowia stomatologicznego kończyły się wzajemnymi oskarżeniach miejskich urzędników. NFZ ogłaszał kolejne konkursy ofert, na które nikt się nie zgłaszał.

Aż w końcu po ostatniej edycji postępowania konkursowego NFZ informuje, że na terenie województwa świętokrzyskiego świadczenia stomatologicznej pomocy doraźnej realizują dwie placówki:

- Corten Medic, Kielce ul. Legionów 3/7 oraz 
- N.Z.O.Z. Dens Lux, Starachowice ul. Radomska 70, 27-200.

W dni powszednie dyżury stomatologiczne pełnione są tam w godzinach od 19:00 do 7:00.  W sobotę, niedzielę i święta – całodobowo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH