PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W gminie Radziejowice uśmiechem dzieci zaopiekuje się Dentomedyka

Autor: miro • Źródło: ms
13-12-2021, 08:30
W gminie Radziejowice uśmiechem dzieci zaopiekuje się Dentomedyka Radziejowice: stomatologia dziecięca z udziałem NZOZ Dentomedyka (fot. Pixabay)
Urszula Ciężka, wójt Gminy Radziejowice podpisała porozumienie w sprawie udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki stomatologicznej finansowanych ze środków publicznych dla dzieci i młodzieży.

Podmiotem realizującym świadczenia jest NZOZ Dentomedyka Magdalena Pałyszko z siedzibą przy ul. Szarych Szeregów 1 w Żyrardowie.

Istnieje możliwość darmowych wizyt u lekarza stomatologa dla dzieci i młodzieży w ramach posiadanego przez gabinet kontraktu z NFZ (zgodnie z wykazem świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego).

Dzieci będą mogły odbyć przegląd jamy ustnej i profilaktykę stomatologiczną na miejscu w szkole oraz prowadzić leczenie stomatologiczne w gabinecie stomatologicznym w Żyrardowie przy ul. Szarych Szeregów 1.

W najbliższych dniach szkoły będą przekazywać rodzicom do wypełnienia odpowiednie formularze. Następnie dla chętnych uczniów w szkołach zostaną przeprowadzone przeglądy jamy ustnej, po których rodzice otrzymają informację zwrotną o stanie zdrowia swoich dzieci i o potrzebach dokonania ewentualnych zabiegów leczniczych.

Porady i leczenie będą przeprowadzone w szkolnych lub przedszkolnych gabinetach przez lekarzy dentystów NZOZ Dentomedyki zajmującej się profilaktyką stomatologiczną dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH