PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Elblągu świętują otwarcie szkolnego gabinetu stomatologicznego

Autor: nieck • Źródło: en
17-09-2021, 11:34
W Elblągu świętują otwarcie szkolnego gabinetu stomatologicznego Szkolny gabinet stomatologiczny (fot. Shutterstock)
W Elblągu pierwszy z trzech planowanych szkolnych gabinetów stomatologicznych przyjmuje uczniów.
  • W Elblągu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14, którzy już od 16 września 2021 r., mogą korzystać z nowego gabinetu stomatologicznego. 
  • Nowoczesne wyposażenie gabinetu szkoła zawdzięcza inwestycji spółki Twoje Zdrowie. 
  • W planach kolejne dwa gabinety szkolne, więc w najbliższych latach dostęp  do opieki stomatologicznej dla elbląskich dzieci znacznie się polepszy.

Elbląg inwestuje w zdrowie jamy ustnej najmłodszych mieszkańców. W  Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się (16 września) otwarcie nowego gabinetu stomatologicznego.  

- Jesteśmy w Szkole Podstawowej nr 14, ale nie tylko dzieci z tej szkoły będą mogły korzystać z najnowszego sprzętu i z dobrych środków stomatologicznych. Planowane jest również otwarcie gabinetów w szkole nr 12 i nr 15 - powiedział na uroczystości otwarcia  prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Inwestycje w gabinety szkolne to m.in. inicjatywa  NZOZ Twoje Zdrowie - Norbert Kuich i Jacek Perliński. 

- Dzięki takim inicjatywom przyzwyczajamy dzieci do wizyt u stomatologa, przez co mniej się boją dentysty - mówi prezes spółki Norbert Kuich dla portalu portEL.pl.

 Spółka posiada gabinety nie tylko w Elblągu. - Opiekę mamy podzieloną na sektory, które realizowane są w szkołach oraz naszych przychodniach. Dodatkowo taką opieką zajmujemy się w gminie Elbląg, gminie Rychliki oraz gminie Morąg - informuje Norbert Kuich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH