• Ponad 200 prelegentów, 40 sesji, 3 dni dyskusji - tak zapowiada się VI Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC).
  • Kongres obędzie się stacjonarnie 14 i 15 czerwca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i równocześnie online (dwa dni w modelu hybrydowym).
  • Trzeci dzień debat - 16 czerwca br. - zorganizowany zostanie w formule zdalnej.

Wyjątkowe forum dyskusji o zdrowiu

W dyskusjach podczas VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych weźmie udział ponad 200 prelegentów, w tym między innymi: Sławomir Gadomski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji państwowej i samorządowej, organizacji pozarządowych - w tym zrzeszających pacjentów - oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Przed nami 40 sesji, wykładów, prezentacji. W związku ze złagodzeniem obostrzeń epidemicznych i dopuszczeniem organizacji kongresów i konferencji w reżimie sanitarnym, szósta edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się stacjonarnie 14 i 15 czerwca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i równocześnie online (dwa dni w modelu hybrydowym).

Trzeci dzień debat - 16 czerwca br. - zorganizowany zostanie w formule zdalnej.

Pandemia i inne kluczowe wyzwania

Programy wielu sesji VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, z oczywistych powodów, uwzględniać będą zagadnienia dotyczące różnych aspektów pandemii COVID-19, a zarazem jej wpływu, między innymi na system opieki zdrowotnej, w tym organizację i finansowanie świadczeń; rozwój nowych technologii medycznych; politykę społeczną oraz gospodarkę kraju.

W kongresowej agendzie nie zabraknie najbardziej aktualnych zagadnień, takich jak między innymi: wizja funkcjonowania systemu ochrony zdrowia po pandemii, część zdrowotna Polskiego Ładu, czy przyszłość szpitalnictwa w naszym kraju u progu planowanych zmian dotyczących m.in. restrukturyzacji placówek.

Nie zmienia się główna idea Kongresu, która - zgodnie z nazwą wydarzenia - obejmie kluczowe dla sektora medycznego wyzwania, zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jaki i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach.

Program całego Kongresu i rejestracja: hccongress.pl

Na program VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych składa się ponad 40 sesji, debat, wykładów i prezentacji w sześciu głównych blokach tematycznych:
- Polityka zdrowotna
- Finanse i zarządzanie
- Terapie
- Nowe technologie
- e-Zdrowie
- Edukacja

Transmisje online wszystkich debat, wykładów i prezentacji dostępne będą na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl. Relacje z kongresowych wydarzeń zamieszczane będą także w portalu rynekzdrowia.pl.

Wydarzenia towarzyszące

Tradycyjnie, podczas tegorocznego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Przed nami:
- IV Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC)
- Wręczenie nagród laureatom: IV Konkursu Zdrowy Samorząd; III Konkursu Start-Up-Med; IV edycji Nagrody Animus Fortis (Mężny Duch)

Przypomnijmy, że od 14 maja do 14 lipca 2020 r. trwał V Kongres Wyzwań Zdrowotnych Online. To była wyjątkowa i rekordowa edycja HCC. W całości przeprowadzona została w internetowej formule. Odbyło się aż 60 zdalnych sesji z udziałem około 400 prelegentów. Kongresowe debaty śledziło w internecie ponad 3,6 tys. zarejestrowanych gości.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia, portali: rynekzdrowia.pl, infoDENT24.pl, Rynek Aptek.