PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uznanie lekarzy dla prof. Renaty Górskiej

Autor: miro • Źródło: ms
26-10-2021, 07:32
Uznanie lekarzy dla prof. Renaty Górskiej prof. Renata Górska, prezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego
Prof. dr hab. n. med. Renata Górska, prezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego została wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Lekarskie tytułem Gloria Medicinae.

Prof. Renata Górska jest członkiem zarządu European Federation of Periodontology, prezesem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, kieruje Zakładem Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pełniła funkcje dyrektora Instytutu Stomatologii, była prodziekanem ds. stomatologii, prorektorem ds. kadr WUM.

Prof. Renata Górska posiada w dorobku 380 prac, w tym 167 oryginalnych prac badawczych, 75 poglądowych, 19 zagranicznych oraz 159 doniesień zjazdowych opublikowanych w języku polskim i angielskim. Prace te ukazały się m.in. w Journal of Periodontology i Clinical Dental Reasech, Clinical Experimental Immunology, European Journal of Immunology, Journal of Clinical Periodontology, American Journal of Hypertension oraz w Czasopiśmie Stomatologicznym, Immunlogii Polskiej, w Polskim Tygodniku Lekarskim, w Przeglądzie Epidemiologicznym, Stomatologii Współczesnej, a także w Dental Medical Problems.

***

Medal Gloria Medicinae jest najwyższym odznaczeniem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Nadaje się go za:
- ofiarną służbę ludziom,
- najwyższy szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego,
- sumienne i godne wykonywanie sztuki leczenia,
- podtrzymywanie honoru i szlachetnych tradycji stanu lekarskiego,
- tworzenie nieprzemijających wartości dla dobra Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Medal Gloria Medicinae jest przyznawany tylko najgodniejszym z godnych, dziesięciu wybitnym polskim lekarzom rocznie.

Wraz z Medalem wręczany jest dyplom poświadczający uzyskane odznaczenie, którego treść jest wyrażona w języku polskim i po łacinie. Każdy dyplom musi mieć kolejny numer. Kolejność numeru dyplomu w danym roku, zależy od liczby głosów uzyskanych w tajnych wyborach kandydatów do Medalu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Renata Górska   WUM   periodontologia  

POLECAMY W SERWISACH