• Projekt profilaktyczny ma pomóc we wczesnym wykrywaniu próchnicy u dzieci łódzkich podstawówek i nauczyć je higieny jamy ustnej
  • Program kosztować będzie 745 tys. zł i jest finansowany przez UNICEF
  • Badania stomatologiczne  przeprowadzą dentyści z dwóch miejskich centrów medycznych: Polesie i Śródmieście

Profilaktyka stomatologiczna dla 18 tys. uczniów

Projekt profilaktyczny ma pomóc we wczesnym wykrywaniu próchnicy u dzieci i nauczyć je higieny jamy ustnej. Program kosztować będzie 745 tys. zł i jest finansowany przez UNICEF.

Przeglądy stomatologiczne przejść ma 18 tys. uczniów, przede wszystkim z klas I-IV.

Na przeprowadzenie takiego badania zgodę uprzednio wyrażają rodzice. Jednak kontrola prowadzona w szkole ma same plusy: dzieci bada stomatolog, który przyjeżdża na miejsce. A rodzice po badaniu dostają wytyczne do dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia. 

- Każde dziecko otrzyma szczoteczkę i pastę do zębów oraz wskazówki co do higieny jamy ustnej - przekazała Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.

W programie centra medyczne: Polesie i Śródmieście

Po przeglądach stomatologicznych jest już ok. 200 uczniów ze szkoły podstawowej nr 137 i ok. 120 z SP nr 19. Badania w placówkach przeprowadzili lekarze stomatolodzy z Miejskiego Centrum Medycznego Polesie. Rodzice zainteresowani badaniami u swojego dziecka nie muszą się na nie umawiać, bo odbywa się w czasie lekcji.

Projekt ma pomóc we wczesnym wykrywaniu próchnicy u dzieci i nauczyć je właściwych nawyków utrzymania higieny jamy ustnej. Badanie przeprowadzą stomatolodzy z dwóch miejskich centrów medycznych: Polesie i Śródmieście.

W związku z kryzysem uchodźczym Łódź otrzymała z UNICEF 26 mln zł, które przeznaczono m.in. zajęcia integracyjne, półkolonie i wyposażenie przedszkoli, szkół, badania przesiewowe wad postawy i gimnastykę korekcyjną.