PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

UCS w Lublinie działa w znieczuleniu ogólnym

en
02-12-2020, 12:29
UCS w Lublinie działa w znieczuleniu ogólnym Uniwersyteckie Centrum Stomatologii w Lublinie przy ul. Witolda Chodźki 6 (fot. Archiwum)
W nowo oddanej siedzibie lubelskiego Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego pracuje 48 lekarzy adiunktów – specjalistów, w tym 5 profesorów, 1 konsultant krajowy, 5 konsultantów wojewódzkich. UCS jako jedyna placówka w regionie realizuje kompleksową opiekę stomatologiczną dla pacjentów w ramach NFZ.

Uniwersyteckie Centrum Stomatologii w Lublinie świadczy pełną opiekę stomatologiczną w ramach NFZ, ale prowadzi też działalność komercyjną. Realizuje bezpłatne leczenie w zakresie endodoncji, chirurgii stomatologicznej i implantologii, protetyki, ortodoncji, periodontologii, leczenia wad rozwojowych twarzoczaszki. 

Co ważne to jedyne miejsce w regionie, gdzie wykonywane są zabiegi dentystyczne w znieczuleniu ogólnym, w ramach kontraktu NFZ dla dzieci i młodzieży do lat 16 z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osób powyżej 16. roku życia z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności.

Dla pozostałych pacjentów, zwłaszcza tych z dentofobią i oczekujących na skomplikowane zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, zabiegi  przeprowadzane są odpłatnie. Wszystkie procedury lecznicze nadzorowane są przez Kierownika Poradni, Konsultanta Krajowego z chirurgii stomatologicznej prof. Mansura Rahnamę.

Więcej: spottedlublin.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH