PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

U tego dentysty maseczki i rękawiczki nie obowiązują

ms
29-10-2020, 08:13
U tego dentysty maseczki i rękawiczki nie obowiązują ŚOI w gabinecie stomatologicznym (foto: pixabay)
Przy wejściu do gabinetu stomatologicznego w mieście Waldshut-Tiengen (region administracyjny Fryburga) widniał napis, zgodnie z którym na terenie lecznicy nie ma wymogu stosowania maseczek higienicznych. Sprawą zajęła się policja.

Przy wejściu do gabinetu stomatologicznego był napis, zgodnie z którym na terenie lecznicy nie ma wymogu stosowania masek.

Właściciel gabinetu został przesłuchany w tej sprawie przez policję i poinformowany o konieczności zweryfikowania zasad obowiązujących na terenie placówki. Gmina złożyła skargę na dentystę do urzędu ds. Kar Administracyjnych. Według rzeczniczki prasowej tej instytucji Susanny Heim, właściciel gabinetu ma cztery tygodnie na ustosunkowanie się do zarzutów.  

Według Ministerstwa Spraw Społecznych na winowajcę może zostać nałożona kara do 5 tys. euro. Jeśli oskarżony wniesie sprzeciw - sprawa trafi do sądu.

Sytuacja z dzielnicy Waldshut jest dotychczas pojedynczym zdarzeniem. - Nie znamy innych takich przypadków w regionie administracyjnym Fryburga - informuje rzecznik ministerstwa Pascal Murmann.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   maseczki higieniczne   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH