Przekaz ten ma dotrzeć nie tylko do jak największej liczby pacjentów, ale także zwrócić uwagę na problem rządzących.

Konferencja prasowa NIL, jako jeden z elementów kampanii, odbędzie się online na platformie ZOOM, 17 września o godzinie 12.00 (w Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta).

- Tą kampanią chcemy upomnieć się o przywrócenie właściwego miejsca polskiej stomatologii w ochronie zdrowia oraz zwrócić uwagę rządzących na to, w jakich warunkach lekarzom dentystom przyszło pracować – mówi Andrzej Cisło wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL.

- W ciągu ostatnich trzynastu lat ani razu nie zdarzyło się, żeby nakłady na stomatologię były wyższe niż w roku poprzednim, jeśli chodzi o udział w budżecie Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczonym na leczenie. Udział ten spadł poniżej 2 proc., co stanowi mniej niż koszty administracji NFZ. To jest dramat – komentuje wiceprezes NRL.

Kampanię "Trzecie zęby nie wyrosną" poprzedziła, zorganizowana w czerwcu 2021 r. konferencja z udziałem specjalistów w dziedzinie onkologii, immunologii i kardiologii, podczas której mówiono o kardiologicznych i onkologicznych niebezpieczeństwach wynikających z chorób zębów i jamy ustnej.

Czerwcową konferencję opisywaliśmy m.in. w materiale: Zdrowe zęby ratują życie, ale czy wiemy jak ratować zęby?