PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Trzecie zęby nie wyrosną - kampania NIL

Autor: miro • Źródło: ms
17-09-2021, 07:09
Trzecie zęby nie wyrosną - kampania NIL NIL_kampania_zdjecia.jpg
Kampania społeczna "Trzecie zęby nie wyrosną" ma zwrócić uwagę na katastrofalną sytuację polskiej stomatologii, a jednocześnie uświadomić pacjentom, jak ważną rolę dla ich zdrowia odgrywa zdrowa jama ustna.

Przekaz ten ma dotrzeć nie tylko do jak największej liczby pacjentów, ale także zwrócić uwagę na problem rządzących.

Konferencja prasowa NIL, jako jeden z elementów kampanii, odbędzie się online na platformie ZOOM, 17 września o godzinie 12.00 (w Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta).

- Tą kampanią chcemy upomnieć się o przywrócenie właściwego miejsca polskiej stomatologii w ochronie zdrowia oraz zwrócić uwagę rządzących na to, w jakich warunkach lekarzom dentystom przyszło pracować – mówi Andrzej Cisło wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL.

- W ciągu ostatnich trzynastu lat ani razu nie zdarzyło się, żeby nakłady na stomatologię były wyższe niż w roku poprzednim, jeśli chodzi o udział w budżecie Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczonym na leczenie. Udział ten spadł poniżej 2 proc., co stanowi mniej niż koszty administracji NFZ. To jest dramat – komentuje wiceprezes NRL.

Kampanię "Trzecie zęby nie wyrosną" poprzedziła, zorganizowana w czerwcu 2021 r. konferencja z udziałem specjalistów w dziedzinie onkologii, immunologii i kardiologii, podczas której mówiono o kardiologicznych i onkologicznych niebezpieczeństwach wynikających z chorób zębów i jamy ustnej.

Czerwcową konferencję opisywaliśmy m.in. w materiale: Zdrowe zęby ratują życie, ale czy wiemy jak ratować zęby?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NIL   Andrzej Cisło   higiena jamy ustnej  

POLECAMY W SERWISACH