PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Trudne początki, czyli dentyści na progu kariery – ankieta infoDENT24.pl, PTSS oraz Be Active Dentist

Autor: Łukasz Sowa • Źródło: infoDENT24.pl
14-11-2014, 14:17
Trudne początki, czyli dentyści na progu kariery –  ankieta infoDENT24.pl, PTSS oraz Be Active Dentist Weź udział w ankiecie - „Trudne początki, czyli dentyści na progu kariery"
Już po raz drugi portal infoDENT24.pl, wraz z Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologii oraz Be Active Dentist, zapraszają do wzięcia udziału w wyjątkowej ankiecie. Tym razem tematem przewodnim naszego internetowego badania jest edukacja.

Do wzięcia w ankiecie zapraszamy młodych lekarzy dentystów (z praktyką w zawodzie do pięciu lat) oraz studentów stomatologii.

Temat badania - „Trudne początki, czyli dentyści na progu kariery", nie jest przypadkowy. Liczba zainteresowanych wykonywaniem zawodu lekarza dentysty rośnie w zawrotnym tempie. Jednocześnie system edukacji, zarówno przed, jak i podyplomowej - zdaniem wielu - temu zainteresowaniu nie potrafi dotrzymać kroku.

Ankietę przeprowadzamy w charakterystycznych okolicznościach. Coraz głośniejszej mówi się o potrzebie zmniejszenia limitów przyjęć na studia dentystyczne, zmian wymaga system kształcenia specjalizacyjnego, wreszcie jesteśmy świadkami kolejnego etapu walki o jawny dostęp do pytań egzaminacyjnych Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego czy Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego.

W dyskusji biorą udział politycy, samorząd lekarski, przedstawiciele uczelni. Czas aby dołączyli do niej - naszym zdaniem - najważniejsi uczestnicy: młodzi lekarze dentyści i studenci stomatologii.

W ankiecie stawiamy pytanie o to, który z pomysłów na ograniczenie liczby studentów stomatologii jest najbardziej zasadny. Sprawdzamy, czy dentyści tęsknią za stażem podyplomowym i dlaczego? Stawiamy pod rozwagę zasadność wprowadzenia płatnych specjalizacji, pytamy zainteresowanych, czy chcieliby je odbywać poza granicami kraju. 

Odpowiedź na dziewięć pytań nie zajmuje więcej niż kilka minut. Dlaczego warto poświęcić ten czas na udział w ankiecie? Wyniki badania, w formie opracowanego raportu z komentarzami ekspertów, trafią do osób odpowiedzialnych za tworzenie systemu edukacji stomatologów.

Tak jak w przypadku pierwszej ankiety organizowanej przez infoDENT24.pl, PTSS i BAD („Pierwszy krok w biznesie"), raport trafi do mediów branżowych (o ankiecie pisali m.in..: rynekzdrowia.pl, Gazeta Lekarska, mp.pl) oraz ogólnopolskich, głownie dzięki współpracy z Polską Agencją Prasową.

Siła „rażenia" ankiety zależy jednak przede wszystkim od Was!

WEŹ UDZIAŁ W ANKIECIE (kliknij)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH