Akcja potrwa od 5 do 7 kwietnia. W ramach konsultacji osoby z wadami zgryzu będą mogły wykonać trójwymiarowy skan swojego uzębienia i uzyskać wstępną diagnostykę problemu.

- Każdy zgryz jest jak odcisk palca – unikatowy, przez co nie ma jednej terapii dla wszystkich. Każda wada zgryzu wymaga nieco innego podejścia – przypomina lek. dent. Robert Białach, zajmujący się ortodoncją w Stankowscy & Białach Stomatologia.

– Wiele osób myśli, że zęby warto prostować tylko do pewnego wieku. Lub że sama korekta wad zgryzu zawsze wymaga noszenia widocznych aparatów składających się z metalowych klamer, łuków i ligatur. Chcemy obalić te stereotypy i pokazać nowoczesne możliwości diagnostyki oraz leczenia pacjenta – mówi stomatolog.

Jak będą wyglądać konsultacje?

– Każda konsultacja trwa około 1,5 h, jest bezbolesna, w pełni komfortowa i nie zobowiązuje pacjenta do dalszego leczenia. W tym czasie za pomocą cyfrowego skanera wewnątrzustnego iTero wykonamy dokładny, wirtualny wycisk uzębienia. Na specjalnym monitorze widoczny będzie trójwymiarowy model, który pozwoli ustalić obecność wady zgryzu, jej typ, skalę problemu, a także zwizualizować pacjentowi efekt końcowy terapii. Taka technologia eliminuje potrzebę wykonywania tradycyjnych analogowych wycisków i zapewnia najdokładniejsze leczenie. Następnie wykonana będzie seria fotografii służąca do dalszej diagnostyki. Na koniec spotkania przedstawimy wstępny plan leczenia i podpowiemy, jakie możliwości w zakresie nowoczesnej ortodoncji ma pacjent – mówi Robert Białach.