PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Trójmiasto w opiece stomatologicznej nie ogląda się na NFZ

ms
26-09-2013, 08:02
Trójmiasto w opiece stomatologicznej nie ogląda się na NFZ Trójmiasto w opiece stomatologicznej nie ogląda się na NFZ (foto: sxc.hu)
NFZ nie znalazł pieniędzy na przedłużenie kontraktów na świadczenie opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży w siedmiu szkołach w Śródmieściu w Gdyni. Rolę publicznego płatnika przejął Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Śródmieście".
Kierownictwo NZOZ zadecydowało, że wygospodaruje środki, aby sfinansować opiekę dentystyczną m.in. w: Gimnazjum nr 1, Zespole Szkół Sportowych, X Liceum Ogólnokształcącymi szkołach podstawowych nr 18 oraz nr 21. W szkołach tych uczy się 3,5 tys. dzieci i młodzieży.

Szkolne gabinety dentystyczne w konkursach ofert przeprowadzanych przez NFZ przepadły, przegrywając rywalizację z lepiej wyposażonymi ogólnodostępnymi klinikami, gdyż za leczenie zębów młodzieży szkolnej w placówkach oświatowych żadnych preferencji punktowych nie ma.

NFZ traktuje wszystkie podmioty lecznicze jednakowo, niezależnie od tego czy gabinet stomatologiczny funkcjonuje w szkole, czy w innym budynku.

Opieka stomatologiczna zapewniona będzie do końca roku szkolnego, jednak pozostaje pytanie w jakim zakresie świadczone będą usługi. Nie wszyscy są także przekonani, że leczenie stomatologiczne w szkołach uda się utrzymać do wiosny 2014 r., gdyż altruistyczne funkcjonowanie kilku gabinetów dentystycznych to zbyt to duże koszty dla lecznicy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   szkoła   dziecko w gabinecie  

POLECAMY W SERWISACH