• Medicover Stomatologia organizuje w Warszawie konferencję, której tematem będzie "Wielowymiarowość nowoczesnej dentystyki". Termin spotkania 15 października 
  • Spotkanie daje szansę wysłuchania ekspertów z kraju i zagranicy. Wszyscy są praktykami w swoich dziedzinach
  • Na konferencji m.in. sesja poświęcona digitalizacji, która coraz mocniej wkracza do praktyki dentystycznej
  • Omawiana będzie także interdyscyplinarne i holistyczne podejście do pacjenta stomatologicznego

Eksperci z kraju i ze świata. Konferencja organizowana przez Medicover Stomatologia

Ponad 300 dentystów i dentystek z całego kraju przyjedzie już 15 października do Warszawy, aby wziąć udział w konferencji organizowanej przez Medicover Stomatologia. Tegoroczne wydarzenie, na którym wystąpi aż 10 uznanych praktyków z kraju i zagranicy, w tym m.in. dr Fernando Rojas-Vizcaya, odbywa się pod hasłem „Wielowymiarowość nowoczesnej stomatologii”.

 Polska stomatologia dynamicznie się rozwija i to nie tylko w jednym, wybranym obszarze, ale w wielu jednocześnie. O tym, jak wyglądają te pozytywne zmiany, dyskutować będą w Warszawie dentyści i dentystki Medicover Stomatologia. Okazją do tego jest, przygotowana przez sieć, konferencja.

Digitalizacja. Dynamiczny rozwój nowoczesnej stomatologii

 – Rozmawiając o postępie w polskiej stomatologii, nie możemy dłużej skupiać się wyłącznie na technologiach. Konieczne staje się znacznie szersze spojrzenie na to wielowymiarowe zjawisko, mające kolosalny wpływ na komfort pacjenta i rozwój tej dziedziny medycyny. Na nowo bowiem kształtuje i definiuje się rodzima dentystyka – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia. – Coraz większą rolę pełni w niej digitalizacja. Rośnie także rola innowacji i to w każdym z obszarów: od diagnostyki i leczenie po planowanie i zarządzanie. Ewoluuje także model opieki nad pacjentem, który coraz mocniej opiera się na interdyscyplinarnym i holistycznym podejściu do przypadków. Znaczenia nabierają również dziedziny wspierające stomatologię, np. fizjoterapia, a także szeroka współpraca ekspertów.

 O tej wielowymiarowości nowoczesnej stomatologii opowie 10 zaproszonych do Warszawy prelegentów i prelegentek.

Wydarzenie otworzy prelekcja lek. dent. Wojciecha Fąferki pod tytułem:
Opiekun Pacjenta + Model Skutecznej Konsultacji Pierwszorazowej – w jaki sposób można zmienić pracę i życie lekarza oraz poprawić funkcjonowanie gabinetu.

Segment poświęcony będzie m.in. rozwiązaniom ułatwiającym tworzenie kompleksowych planów leczenia.  

Boom ortodontyczny. Korygowanie wad zgryzu aparatami nakładkowymi

Panel lek. dent. Marcina Krupińskiego dedykowany będzie natomiast bondingowi i rosnącej popularności tego bardzo medialnego ostatnio zabiegu. Wystąpienie lekarza odbędzie się pod hasłem: Bonding – odbudowa estetyczna w odcinku przednim – uproszczona procedura dla uzyskania efektu estetycznego i nowego uśmiechu podczas jednej wizyty.

O rosnącej roli aparatów nakładkowych, ale także o „boomie ortodontycznym”, jaki obserwujemy w ostatnich latach, opowie z kolei specjalistka ortodontka dr n. med. Katarzyna Becker, członkini zarządu i współzałożycielka Polskiej Akademii Alignerowej oraz twórczyni centrum Ortodoncja Becker i Studia Ortodoncji Cyfrowej. Segment stomatolożki zatytułowany będzie: Invisalign – ortodoncja efektywna i przewidywalna.

Laseroterapia w praktyce. Coraz więcej zastosowań w stomatologii

Tradycyjnie nie zabraknie także gościa z zagranicy. W tym roku na konferencji Medicover Stomatologia będzie można posłuchać dra Fernanda Rojas-Vizcai, protetyka i chirurga jamy ustnej, adiunkta na Wydziale Protetyki Uniwersytetu Północnej Karoliny, założyciela m.in. Śródziemnomorskiego Instytutu Protetycznego. Prelekcja dra Rojas-Vizcayi odbędzie się pod hasłem: Protocols in complete arch-fixed implant prosthodontics.

Nad znaczeniem laserów w leczeniu pochyli się natomiast dr n. med. Michał Nawrocki, twórca Nawrocki Clinic i wykładowca, który w swojej praktyce zawodowej specjalizuje się w implantologii, implantoprotetyce, laseroterapii, technikach CAD/CAM i nawigacji komputerowej. Ta część konferencji zatytułowana będzie: Laser w praktyce stomatologicznej – standard czy luksus?

Interdyscyplinarne leczenie pacjenta 

O tym, jak ważna jest współpraca w medycynie, zwłaszcza międzydyscyplinarna, usłyszymy z kolei na wykładzie dra hab. n. med. Michała Michalika, specjalisty otolaryngologii, współzałożyciela Centrum Medycznego MML i współpracownika Antwerp University Hospital w Belgii. Tytuł wystąpienia:
Diagnostyka w leczeniu implantologicznym w kontekście chorych zatok. Laryngologiczno-stomatologiczne partnerstwo w leczeniu implantologicznym.

 Współpracy różnych specjalistów poświęcony będzie także segment prowadzony wspólnie przez fizjoterapeutów stomatologicznych i dentystów. Stać za nim będą: mgr Justyna Walczewska i mgr Olga Miklaszewska oraz lek. dent. Marta Siewert-Gutowska, a także lek. dent. Bartosz Matejkowski. Panel czwórki praktyków nosić będzie tytuł: Co ma język i mięśnie do protetyki? Czyli o leczeniu interdyscyplinarnym.

– Tegoroczna konferencja skupia się na bardzo świeżych i aktualnych tematach, dając uczestnikom okazję do zapoznania się z najnowszymi zjawiskami w polskiej dentystyce. I to nie tylko w teorii. Fakt, że 100 proc. tegorocznych prelegentów to praktycy, jest samo w sobie unikalną wartością, dzięki której lekarze związani z Medicover Stomatologia będą mogli po raz kolejny poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, czerpiąc z wiedzy i doświadczenia swoich kolegów i koleżanek – mówi Wioletta Januszczyk.

Praktycy stomatologii w roli wykładowców. Szansa na podniesienie umiejętności przydatnych w codziennej pracy 

 Organizowana przez Medicover Stomatologia konferencja ma charakter zamknięty i biorą w niej udział wyłącznie dentyści i dentystki pracujący w sieci.

– Rozwój naszych stomatologów i stomatolożek jest jednym z naszych priorytetów. Zależy nam na tym, aby pracownicy Medicover Stomatologia byli zawsze na bieżąco z aktualną wiedzą medyczną, trendami i zjawiskami, które kształtują dzisiejszą dentystykę, a co najważniejsze: potrafili je wykorzystać w codziennej praktyce. Liczymy, że również zbliżająca się konferencja będzie inspirująca – dodaje.

 Wydarzenie nie ograniczy się jedynie do wystąpień ekspertów i ekspertek. Na specjalnej gali wieńczącej konferencję Medicover Stomatologia wręczone zostaną także nagrody aż w 16 kategoriach, w tym m.in.: Najlepszy protetyk, ortodonta, chirurg, implantolog, endodonta, periodontolog, pedodonta, zachowawca i fizjoterapeuta. Nagrody powędrują też do liderów medycznych i kierowników. Nie zabraknie także takich kategorii jak:

  • Klinika roku,
  • Klinika najlepiej budująca doświadczenia Pacjenta,
  • Region roku,
  • Największy wzrost
  • Praca zespołowa.

– Dzięki tym nagrodom wyróżniamy najlepszych z najlepszych, ale także motywujemy pozostałych do nieustannego rozwoju. Doceniamy także wkład, jaki dzięki swojej pracy, kreatywności i zaangażowaniu wnoszą oni w rozwój Medicover Stomatologia. Zwracamy uwagę także na całe zespoły, na to, jak współpracują i osiągają sukces – komentuje Wioletta Januszczyk.

Sponsorami Głównymi tegorocznej konferencji są: Dentsply Sirona i Straumann Group.
Sponsorami Gold: Stern Weber Polska, DÜRR Dental i Philips Sonicare.
W gronie sponsorów znaleźli się także: RS-Team, Align Technology – właściciel marki Invisalign, Marrodent, Oral-B® i Colgate-Palmolive.