PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Tragiczna śmierć lekarki zastraszanej przez antyszczpionkowców. Mocny komentarz ministra zdrowia

Autor: PAP • Źródło: PAP/ms
31-07-2022, 19:30
Tragiczna śmierć lekarki zastraszanej przez antyszczpionkowców. Mocny komentarz ministra zdrowia Minister zdrowia Adam Niedzielski o przyczynach śmierci lekarki Fot. Fotolia/PTWP
- Zaprzeczanie zdrowemu rozsądkowi to mniej groźna strona grup antyszczepionkowych. Dziś widzimy mroczniejszą ich stronę - napisał 31 lipca na Twitterze Adam Niedzielski, szef MZ, komentując samobójczą śmierć lekarki.
  • Lekarka popełniła samobójstwo na skutek szykan stosowanych wobec niej przez grupę antyszczepionkowców
  • Daje znać o sobie mroczna strona antyszczepionkowców - ocenia Adam Niedzielski
  • Ta nienawiść musi się wreszcie skończyć, groźby śmierci były brutalną rzeczywistością - skomentował zdarzenie minister zdrowia Austrii Johannes Rauch 

Samobójstwo lekarki zastraszanej przez grupy antyszczepionkowców 

- Zaprzeczanie zdrowemu rozsądkowi przez tzw. ruchy antyszczepionkowe to mniej groźna strona tych grup, widzimy mroczniejszą – stwierdził w niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do doniesień o samobójstwie lekarki zastraszanej przez przeciwników szczepień w Austrii.

Wiedeński korespondent telewizji ARD podał, że Austriacy są poruszeni samobójczą śmiercią lekarki, orędowniczki szczepień przeciw Covid-19, która w ostatnich miesiącach życia była wielokrotnie zastraszana przez antyszczepionkówców.

- Ta śmierć dobitnie pokazuje, że tzw. ruchy antyszczepionkowe to nie jest kwestia jakiejś większej idei. Zaprzeczanie zdrowemu rozsądkowi to mniej groźna strona tych grup. Dziś widzimy mroczniejszą stronę - napisał 31 lipca na Twitterze szef MZ.

Lisa-Maria Kellermayr została znaleziona 29 lipca martwa w swoim gabinecie; były tam listy pożegnalne. Wykluczono akt przemocy, potwierdzono samobójstwo.

Szerzenie nienawiści przez grupy antyszczpionkowców

- Ta nienawiść musi się wreszcie skończyć, groźby śmierci wobec (Kellermayr) i jej pracowników były brutalną rzeczywistością - napisał na Twitterze minister zdrowia Austrii Johannes Rauch, dodając, że lekarka poświęciła swoje życie zdrowiu i dobru innych.

Burmistrz Wiednia Michael Ludwig, również zagorzały zwolennik szczepień, przekazał, że jest głęboko zasmucony śmiercią oddanej lekarki, która była zmuszona zamknąć swoją praktykę z powodu licznych gróźb. Prezydent Austrii Alexander van der Bellen oświadczył, że na nienawiść i nietolerancję nie ma miejsca w Austrii.

Na 1 sierpnia wieczorem na Stephansplatz w centrum Wiednia zapowiedziano uroczystość upamiętniającą lekarkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
śmierć w gabinecie   COVID-19   Adam Niedzielski   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH