PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Toruń: nikt nie chce świadczyć pomocy doraźnej

Autor: nieck • Źródło: en
13-06-2017, 08:55
Toruń: nikt nie chce świadczyć pomocy doraźnej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Nikt nie zgłosił się do konkursu na nocną i świąteczną pomoc stomatologiczną. Mimo że Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ma jedną z najwyższych stawek w kraju – 700 zł za dyżur

Jak informuje Gazeta Wyborcza jest to już trzeci przetarg, do którego nikt się nie zgłosił. Nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej nie ma w Toruniu od listopada 2016 r., o czym infoDENT24.pl wielokrotnie już pisał. Wcześniej, w nagłej sytuacji, pacjenci mogli korzystać z gabinetu  Rudak-Med przy ul. Podgórskiej w Toruniu. Przychodnia miała  z NFZ  podpisaną umowę na trzy lata, ale rozwiązała ją wcześniej. Powodem był brak stomatologów chętnych do współpracy. 

Co będzie dalej, na razie nie wiadomo. NFZ rozstrzygnął także konkursy w innych miastach województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak powiedziała w rozmowie z Gazetą Wyborczą Barbara Nawrocka, rzeczniczka oddziału NFZ, placówki, które przystąpiły do konkursu i będą realizowały świadczenia w zakresie stomatologii doraźnej, otrzymają taki sam ryczałt, jaki był proponowany w Toruniu.

Mieszkańcy Torunia na razie w nagłych wypadkach po nocną i świąteczną pomoc stomatologiczną muszą jeździć do Bydgoszczy, Grudziądza, Włocławka, Ciechocinka lub Inowrocławia.

Więcej: wyborcza.pl

Czytaj także:
Toruń: nadal bez nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej
W Sejmie pytają o Toruń bez pogotowia stomatologicznego
Toruń: kolejny miesiąc bez pomocy doraźnej
Toruń: 700 zł za doraźną pomoc i nie ma chętnych

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH