PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Telemedycyna ważna także po odmrożeniu świadczeń stomatologicznych

Autor: miro • Źródło: ms
26-05-2020, 08:54
Telemedycyna ważna także po odmrożeniu świadczeń stomatologicznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Royal College of Dental Surgeons of Ontario twierdzi, że praktyki dentystyczne zostały włączone do drugiego etapu trójfazowego planu otwarcia kanadyjskiej prowincji Ontario. Organizacja wskazuje na celowość realizowania świadczeń w formule telemedycyny, o ile oczywiście będzie to możliwe.

Wcześniej dentyści w mogli jedynie leczyć pacjentów w nagłych wypadkach, Teraz mogą oferować inne niezbędne usługi przy zachowaniu zwiększonych środków ostrożności.

Wytyczne mówią, że dentyści muszą wykonywać zabiegi w zamkniętej przestrzeni, która wygląda jak pokój odgrodzony tymczasowymi ścianami i drzwiami. Stomatolodzy muszą używać masek N95, rękawic, ochrony na oczy, osłon twarzy i fartuchów ochronnych podczas wykonywania procedur generujących aerozole. Szczególnie trudno jest chronić się przed COVID-19 w stomatologii, ponieważ wiele procedur generuje kropelki i aerozole.

Royal College of Dental Surgeons of Ontario podkreśla, że usługi uważane za inne niż pilne muszą być nadal świadczone za pośrednictwem teledentystyki.

Na podstawie Gazeta Dziennik Polonii w Kanadzie

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   telemedycyna   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH