
- Kandydat na posła Rafał Foryś członek Konfederacji Korony Polskiej z zawodu jest technikiem dentystycznym, ale także działa jako rolnik i muzyk
- Z programu Konfederacji wynika, że rozmontowywanie monopolu NFZ należy zaplanować wieloetapowo a reformę rozpocząć należy od tych sektorów ochrony zdrowia, które są i tak w większości sprywatyzowane (np. opieka dentystyczna)
- W ocenie Konfederacji system ochrony zdrowia jest bardzo złożony i próby wprowadzenia z dnia na dzień ogólnokrajowej rewolucji mogłyby przynieść fatalne skutki, pomimo dobrych założeń

Czytaj więcej
Są listy przyjętych na Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Czytaj więcej
GUMed obniża próg przyjęć na stomatologięKim jest Rafał Foryś
Rafał Foryś (urodzony 21 października 1983 r. w Radomiu) z zawodu jest technikiem dentystycznym. Działa jako rolnik, muzyk i członek partii Grzegorza Brauna - Konfederacji Korony Polskiej.
Rafał Foryś jest członkiem Komitetu Politycznego KKP, Sekcji Rolniczej i Przedstawiciel Władz Lokalnych okręgu nr 17 Radom partii Konfederacja Korony Polskiej. Promuje sprzedaż bezpośrednią dla rolnictwa, prezes fundacji Rolnik Handluje, pomysłodawca portalu ronikhandluje.pl
Stomatologia w programie wyborczym
Rafał Foryś zapowiada, że posłowie Konfederacji nie będą zawiązywali koalicji z PiS i PO.
Z ust Rafała Forysia wynika, że program wyborczy Konfederacji to m.in.:
- likwidacja części podatków;
- bon zdrowotny;
- bon edukacyjny;
- ułatwienia dla rolników w handlu detalicznym;
- swoboda działalności rolnej;
- mieszkania tańsze o 30 proc.
W ocenie Konfederacji system ochrony zdrowia jest bardzo złożony i próby wprowadzenia z dnia na dzień ogólnokrajowej rewolucji mogłyby przynieść fatalne skutki, pomimo dobrych założeń.
Rozmontowywanie monopolu NFZ należy zaplanować wieloetapowo i każdy etap poprzedzać ograniczonymi terytorialnie pilotażami. Reformę rozpocząć należy od tych sektorów ochrony zdrowia, które dzisiaj są i tak w większości sprywatyzowane (np. opieka dentystyczna).
Sektory najtrudniejsze do przekształcenia, takie jak np. ratownictwo medyczne czy onkologia, należy zreformować w ostatniej kolejności, po poddaniu ich dalszym szczegółowym analizom.
Zasady rządzące poszczególnymi sektorami systemu nie muszą być identyczne
- celem reformy jest dobro pacjenta, podniesienie jakości ochrony zdrowia i ograniczenie jej kosztów, a nie spełnianie sztywnych ideologicznych założeń.
Przypomnijmy że Rafał Foryś kandydował na posła w wyborach parlamentarnych w 2019 r. z Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. Uzyskał wówczas 985 głosów i nie dostał się do Sejmu.
Komentarze