• Kandydat na posła Rafał Foryś członek Konfederacji Korony Polskiej z zawodu jest technikiem dentystycznym, ale także działa jako rolnik i muzyk
  • Z programu Konfederacji wynika, że rozmontowywanie monopolu NFZ należy zaplanować wieloetapowo a reformę rozpocząć należy od tych sektorów ochrony zdrowia, które są i tak w większości sprywatyzowane (np. opieka dentystyczna)
  • W ocenie Konfederacji system ochrony zdrowia jest bardzo złożony i próby wprowadzenia z dnia na dzień ogólnokrajowej rewolucji mogłyby przynieść fatalne skutki, pomimo dobrych założeń

Kim jest Rafał Foryś

Rafał Foryś (urodzony 21 października 1983 r. w Radomiu) z zawodu jest technikiem dentystycznym. Działa jako rolnik, muzyk i członek partii Grzegorza Brauna - Konfederacji Korony Polskiej.

Rafał Foryś  jest członkiem Komitetu Politycznego KKP, Sekcji Rolniczej i Przedstawiciel Władz Lokalnych okręgu nr 17 Radom partii Konfederacja Korony Polskiej. Promuje sprzedaż bezpośrednią dla rolnictwa, prezes fundacji Rolnik Handluje, pomysłodawca portalu ronikhandluje.pl

Stomatologia w programie wyborczym

Rafał Foryś zapowiada, że posłowie Konfederacji nie będą zawiązywali koalicji z PiS i PO. 

Z ust Rafała Forysia wynika, że program wyborczy Konfederacji to m.in.:  

  • likwidacja części podatków;
  • bon zdrowotny;
  • bon edukacyjny;
  • ułatwienia dla rolników w handlu detalicznym;
  • swoboda działalności rolnej;
  • mieszkania tańsze o 30 proc. 

W ocenie Konfederacji system ochrony zdrowia jest bardzo złożony i próby wprowadzenia z dnia na dzień ogólnokrajowej rewolucji mogłyby przynieść fatalne skutki, pomimo dobrych założeń.

Rozmontowywanie monopolu NFZ należy zaplanować wieloetapowo i każdy etap poprzedzać ograniczonymi terytorialnie pilotażami. Reformę rozpocząć należy od tych sektorów ochrony zdrowia, które dzisiaj są i tak w większości sprywatyzowane (np. opieka dentystyczna).

Sektory najtrudniejsze do przekształcenia, takie jak np. ratownictwo medyczne czy onkologia, należy zreformować w ostatniej kolejności, po poddaniu ich dalszym szczegółowym analizom.

Zasady rządzące poszczególnymi sektorami systemu nie muszą być identyczne
- celem reformy jest dobro pacjenta, podniesienie jakości ochrony zdrowia i ograniczenie jej kosztów, a nie spełnianie sztywnych ideologicznych założeń.

Przypomnijmy że Rafał Foryś kandydował na posła w wyborach parlamentarnych w 2019 r. z Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. Uzyskał wówczas 985 głosów i nie dostał się do Sejmu.