PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Tam usługi dentystyczne są iluzją

ms
14-12-2020, 13:37
Tam usługi dentystyczne są iluzją Na wyspie Wight brak dentysty na NHS (fot. pixabay)
Dostęp do usług stomatologicznych na wyspie Wight, a właściwie brak tego dostępu nazwany jest największą nierównością systemu ochrony zdrowia w Wielkiej Brytanii. Według Healthwatch Isle of Wight niektórzy mieszkańcy wyspy bezskutecznie próbują dostać się do dentysty przez kilkanaście lat.

Na posiedzeniu Komisji ds. Polityki i Kontroli Rady Isle of Wight ds. Zdrowia i Opieki Społecznej Joanna Smith, kierownik Healthwatch IW, wyjawiła, że do jej organizacji napływają ogromne ilość informacji od osób, które mają problemy z dostępem do usług dentystycznych.

Od uruchomienia przez Healthwatch IW w internecie ankiety (w listopadzie), wypełniło ją ponad 400 osób. Joanna Smith opisuje sytuacje rodzin, których dzieci nigdy nie widziały dentysty, ponieważ nie mają dostępu do dentysty w ramach NHS. Osoby te nie mogą korzystać z prywatnego leczenia dentystycznego, bo ich na nie nie stać.

Ludzie często skarżą się, że muszą stosować dietę złożoną wyłącznie z pokarmów rozmiękczonych, bo tak poważne mają problemy z zębami.
Smith powiedziała, że liczba osób, które nie są w stanie skorzystać z pomocy stomatologicznej - ze względu na sytuację ekonomiczną - wzrosła w obliczu pandemii.

Joanna Smith powiedziała, że brak dentystów związanych kontraktem NHS - to ogromny problem na wyspie, na której żyje 30 tys. mieszkańców. Wiele osób zarejestrowanych w kolejce NHS nie mogło dostać się do dentysty nawet przez kilkanaście lat.

Radny John Nicholson powiedział, że pilnie poruszy tę kwestię w rozmowach z NHS England.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatolog   kolejki do dentysty  

POLECAMY W SERWISACH